Facebook Google+ Twitter

Tatry: Chipy dla koni wożących turystów do Morskiego Oka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-30 08:40

Chipy dla koni wożących turystów do Morskiego Oka - taka jest najnowsza propozycja Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krakowie.

Obrońcy praw zwierząt twierdzą, że bardzo często trudno jest jednoznacznie ocenić, czy badania weterynaryjne, które są przedstawiane do kontroli, dotyczą konia, który pracuje.

Dorota Dąbrowska z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami uważa, że dzięki chipom będzie można jednoznacznie stwierdzić, że właśnie ten koń, który jest zaprzężony do dorożki, to ten, na którego wydano licencję. Towarzystwo bowiem proponuje licencję zarówno dla dorożkarzy, jak i dla samych koni, które byłyby dopuszczane do tego rodzaju pracy dopiero po przejściu badań wysiłkowych.

Dorota Dąbrowska z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podkreśla że koszt jednego chipa dla zwierzęcia nie przekracza 20 złotych. Jedynie urządzenie do odczytywania informacji z chipów jest nieco droższe i kosztuje około 700 złotych. Ale i to nie przekracza możliwości finansowych parku czy starostwa tatrzańskiego.

Jednocześnie, obrońcy praw zwierząt apelują, aby wozy konne mogły wozić do Morskiego Oka nie jak obecnie czternastu pasażerów, a jedynie dziesięciu. TPN zastrzega że ewentualne zmiany zostaną wprowadzone przed przyszłorocznymi wakacjami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.