Facebook Google+ Twitter

Tatry: TPN policzył turystów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-19 13:39

Są już wstępne wyniki liczenia turystów w Tatrach. Na początku sierpnia kilkudziesięciu pracowników parku i wolontariusze liczyli osoby wchodzące na tatrzańskie szlaki.

I już wiadomo, że wyniki są dla przyrodników szokujące - według wstępnych danych codziennie w góry wchodziło aż 33 tysiące turystów. Z tego ponad 10 tysięcy osób decydowała się na dojście zatłoczoną drogą do Morskiego Oka.

Paweł Skawiński, dyrektor TPN przyznaje, że jest zaniepokojony taką liczbą ludzi wchodzącą w Tatry oraz stopniem ich oddziaływania na tamtejszą przyrodę. Uspokaja jednak, że - według badań dotyczących dużych tatrzańskich drapieżników - duży ruch turystyczny nie ma tam wpływu na niedźwiedzie, rysie oraz wilki. Dzieje się tak, jeśli turyści trzymają się szlaków i nie naruszają przestrzeni poza wyznaczonymi drogami.

Tegoroczne badania przeprowadzano od 6 do 8 sierpnia. Słowacy również wtedy liczyli turystów wchodzących w Tatry. I również tam znacznie wzrosła liczba osób chodząca po szlakach.
Ostatni raz podobne badania przeprowadzono pięć lat temu. I wtedy w 2004 roku w sierpniu w góry wychodziło zaledwie 27 tysięcy osób. TPN czeka jeszcze na wyniki badań przeprowadzane wysoko w Tatrach. Dzięki nim dowiemy się, ile osób wchodzi na przykład na Giewont lub Rysy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.