Facebook Google+ Twitter

Tatry. Wypadek na Świnicy. Słowacki turysta spadł w przepaść

"Mężczyzna spadł w kilkusetmetrową przepaść i zginął na miejscu" - powiedział PAP Tomasz Wojciechowski, dyżurny ratownik TOPR. Do tragedii doszło w piątek podczas wspinaczki na Świnicę w Tatrach.

Słowak, w momencie wypadku, był ze znajomym; doszli niemal pod sam szczyt, gdy wtem słowacki turysta runął w dół, na stronę Doliny Pięciu Stawów. Znajomy, świadek zdarzenia, wezwał pomoc.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) odnaleźli martwe ciało Słowaka, które przewieziono do szpitala w Zakopanem.

"Warunki w górach są trudne. Wcześniej w dniu dzisiejszym padał deszcz i deszcz ze śniegiem, na szlaku mogło być ślisko" - powiedział piątkowemu serwisowi Onet.pl dyżurny ratownik TOPR.

W tym roku, w okolicach tego szczytu, dochodziło już do podobnych wypadków. Z końcem maja, jak donosi piątkowy serwis polskatimes.pl, zginął turysta, a niedługo potem turystka.

Świnica to szczyt w Tatrach Wysokich, mający dwa wierzchołki: wyższy ma 2301 metrów n.p.m, natomiast niższy, nazywany wierzchołkiem taternickim, ma wysokość 2291 metrów; w przeciwieństwie do pierwszego, nie prowadzi nań szlak turystyczny i jest niedostępny dla turystów.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mrc
  • mrc
  • 13.08.2012 21:41

Byłem tam na kilkadziesiąt minut przed wypadkiem. Warunki na szczycie były trudne, najpierw padał deszcz, pózniej śnieg, było ślisko, temperatura koło zera st. C.Następnego dnia warunki były jeszcze gorsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert Pytlak
  • Robert Pytlak
  • 11.08.2012 22:30

na świnicy byłem w ubiegłą środę. Co robią tam np dzieci? Czyżby to jakaś forma eugeniki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
marka
  • marka
  • 11.08.2012 09:27

Na pewno słowacki turysta a nie z Warszawy?!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.