Facebook Google+ Twitter

Tatuaże Wolności: Przekształcić więzienne "dziary" w dzieła sztuki (wideo)

Projekt "Tatuaże Wolności" ma pomóc byłym więźniom i wychowankom domów poprawczych. Pomysł jest prosty: przekształcić szpecące tatuaże w akceptowalne społecznie dzieła artystyczne.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeCelem projektu "Tatuaże Wolności" jest specyficzna pomoc byłym więźniom. Wykwalifikowani tatuatorzy pomogą zamienić szpecące "dziary" więzienne w tatuaże artystyczne.

"Chcemy połączyć trzy grupy: 1. osoby posiadające tatuaże z czasów pobytu w zakładzie karnym, czy więzieniu; 2. artystów tatuatorów i właścicieli studiów tatuażu; 3. przedstawicieli społeczeństwa, którzy chcą pomóc" - czytamy na stronie pomysłodawcy projektu, Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium.

 / Fot. screen YTOsoby posiadające tego typu tatuaż, jak i artyści zajmujący się tatuowaniem mogą zgłaszać się drogą mailową (tatuazewolnosci@pedagogium.pl). Możliwa równie jest wpłata na konto. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na ufundowanie kolejnych przemian tatuaży.

Czytaj także: Dodaj znajomego - nie hejtuj! Ruszyła kampania Fundacji Dzieci Niczyje


W ramach kampanii promującej akcję przygotowano klip, który w prosty sposób wyjaśnia jej ideę i cel. Przedstawiciele uczelni zwracają uwagę na społeczne konsekwencje posiadania tatuaży więziennych. "Są trudne do usunięcia, pozostawiają blizny, piętnują odstraszają pracodawców" - słyszymy na filmie. Nowe tatuaże mają być lepiej wykonane i przede wszystkim lepiej odbierane przez społeczeństwo.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.