Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1043 miejsce

Tauron Life Festival. Jamajskie klimaty w Oświecimiu

Kilka tysięcy fanów, nie tylko muzyki reggae, bawiło się podczas pierwszego dnia Tauron Life Festival. W klimaty słonecznych Karaibów wprowadził ich m.in. Shaggy.

Shaggy na oświęcimskiej scenie / Fot. Mateusz Moskała / LFOPomimo czterdziestu lat na karku jamajski wokalista Orville Richard Burrell, bardziej znany jako Shaggy, nie traci scenicznego wigoru. Udowodnił to na finał pierwszego dnia oświęcimskiego festiwalu. Gwiazda muzyki reggae oraz dancehall szybko porwała publiczność do zabawy, serwując jej największe hity z ponad 20-letniej kariery piosenkarza. Polscy fani dobrze znają takie single, jak "Boombastic", "Angel" i "It Wasn't Me", bo Shaggy często koncertował nad Wisłą. Właściwie piątkowy koncert na Stadionie MOSiR w Oświęcimiu był popisem jednego aktora, bo poza jamajskim wokalistą reszta jego zespołu skupiła się na swoich instrumentach, praktycznie nie nawiązując kontaktu z publiką.

Maleo Reggae Rockers podczas Tauron Life Festival Oświęcim / Fot. Mateusz Moskała / LFOTrzeba również przyznać, że podczas występu Shaggy'ego z łatwością można było dostać się pod scenę. Pomimo braku tłumów, goście pierwszego dnia festiwalu dobrze się bawili. Również wtedy, gdy występowali rodzimi twórcy muzyki prosto z Karaibów. - Nie znam polskich artystów reggae osobiście, ale doceniam wszystkich twórców tego gatunku na całym świecie - mówił przed piątkowym koncertem Shaggy.

W piątek miał okazję bliżej poznać twórczość m.in. Maleo Reggae Rockers i Mesajah. Popularni polscy muzycy reggae pochodzą z dwóch różnych pokoleń słonecznej muzyki. Kiedy Darek Malejonek rozpoczynał muzyczną karierę 20 lat temu, Mesajah (a dokładnie Manuel Rengifo Diaz) uczył się w szkole podstawowej. Mimo to obydwoje idealnie uzupełnili się na początek Tauron Life Festival.

Organizatorzy tego wydarzenia przyzwyczaiły publikę do międzynarodowego składu artystów. Nie inaczej było w tym roku. W piątek zaprezentował się polsko-francuski duet z gatunku indie rocka BeMy, goście z zachodniej granicy Kandinsky oraz estońskie trio Kandinsky.

Drugi dzień festiwalu zostanie zdominowany przez wieczorny koncertu grupy Scorpions, którzy należą do legendarnych grup muzyki rockowej. Ich koncert na Stadionie MOSiR poprzedzą występy pań m.in. LP, Kasi Kowalskiej i Julii Pietruchy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.