Tauron MKS Dąbrowa Górnicza po raz drugi na łopatkach

Siatkarki MKSu Dąbrowa Górnicza przegrały z faworyzowanymi zawodniczkami Fenerbahce SK Stambuł 3:1 i nie awansowały do kolejnej rundy Pucharu CEV.

/ Fot. oficjalne logo zespołuNadzieje w Dąbrowie Górniczej przed meczem były duże, bo mimo porażki 3:0 sprzed tygodnia na wyjeździe, Tauron ciągle zachowywał teoretyczne szanse na awans do kolejnej rundy. Apetyt tylko podsyciło ligowe zwycięstwo z Aluprofem Bielsko-Biała 3:0, dzięki któremu zawodniczki z Zagłębia Dąbrowskiego awansowały na drugie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Morale były wysokie a kibice oczekiwali zwycięskiego meczu.

Pierwszy set był od początku wyrównany, ale drobnej przewagi, którą Turczynki uzyskały już na początku nie udało się Dąbrowiankom ani na chwilę odrobić. Fenerbahce odskakiwało na zmianę na dwa, to na trzy punkty i mimo momentami dobrej gry Polek, przegrały one seta 21:25.

Drugi set zaczął się podobnie do pierwszego z lekką przewagą przyjezdnych. Goście ani na trochę nie zwalniali tempa, a MKS po raz kolejny musiał ten niekorzystny dla siebie wynik gonić. Udało się osiągnąć remis przy stanie 14:14 po ataku Charlotte Leys i od tego czasu oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek. Aż do remisu 21:21, po którym serię punktów odnotowały Polki i wygrały tego seta 25:21.

Druga partia pokazała, że MKS potrafi nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem ze światowej czołówki, jednak kolejne dwa sety to już spora przewaga Fenerbahce. Dąbrowianki na początku setów próbowały jeszcze walczyć o korzystny i premiujący je wynik, jednak klasa przeciwnika zadecydowała i Turczynki wygrały je kolejno 25:19 oraz 25:20.

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej żegnają się z Pucharem CEV przegrywając z jedną z najlepszych drużyn w Europie, jednak na pewno nie można było odmówić temu spotkaniu emocji, a siatkarkom - woli walki.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Fenerbahce Istanbuł 1:3 (21:25, 25:21, 19:25, 20:25)