Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Crvene Zvezde Belgrad 3:1

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Crvene Zvezde Belgrad 3:1 w pierwszym dniu IV Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Najlepiej na boisku w barwach MKS-u spisywała się Katarzyna Zaroślińska.

/ Fot. Zorro2212/CC 3.0Pierwszy set znakomicie układał się dla zawodniczek Crveny Zvezdy. Podopieczne trenera Pavlicevica szybko odskoczyły przeciwniczkom i utrzymywały przewagę do samej końcówki seta. Dąbrowskie zawodniczki nie dawały za wygraną i doprowadziły do remisu przy stanie 22:22. Pogoń nie przyniosła w efekcie zwycięstwa w pierwszej partii, ponieważ więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Belgradu i to one wygrały pierwszego seta 25:23.

Drugi set był zupełną odwrotnością pierwszego. Tym razem to zawodniczki z Zagłębia Dąbrowskiego szybko wyszły na prowadzenie (12:8) i skrupulatnie je powiększały (17:10). Różnica w tym secie była jedna. Podopieczne Waldemara Kawki nie popełniły tego błędu, co rywalki w pierwszej partii i nie straciły prowadzenia, aż do końca ostatecznie zwyciężając 25:17.

W kolejnej partii zawodniczki Tauron MKS-u Dąbrowa górnicza udowodniły, że pierwszy set był tylko „wypadkiem przy pracy” i po raz kolejny wyszły szybko na prowadzenie (11:1). Młode zawodniczki serbskiego zespołu (najstarsza zawodniczka Crveny miała 20 lat) nie były w stanie odrobić tak wysokiej straty i set zakończył się zwycięstwem Dąbrowianek 25:12.

Rozdrażnione wysoką porażką w trzecim secie zawodniczki Crveny Zvezdy Belgrad, wyszły na parkiet bardzo zmotywowane do walki. Od początku postawiły twarde warunki, ale zawodniczki MKS-u nie dawały za wygraną i to one zeszły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:12. Podopieczne trenera Kawki nie oddały prowadzenia do samego końca pewnie zwyciężając w całym meczu 3:1.