Facebook Google+ Twitter

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Crvene Zvezde Belgrad 3:1

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Crvene Zvezde Belgrad 3:1 w pierwszym dniu IV Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Najlepiej na boisku w barwach MKS-u spisywała się Katarzyna Zaroślińska.

 / Fot. Zorro2212/CC 3.0Pierwszy set znakomicie układał się dla zawodniczek Crveny Zvezdy. Podopieczne trenera Pavlicevica szybko odskoczyły przeciwniczkom i utrzymywały przewagę do samej końcówki seta. Dąbrowskie zawodniczki nie dawały za wygraną i doprowadziły do remisu przy stanie 22:22. Pogoń nie przyniosła w efekcie zwycięstwa w pierwszej partii, ponieważ więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Belgradu i to one wygrały pierwszego seta 25:23.

Drugi set był zupełną odwrotnością pierwszego. Tym razem to zawodniczki z Zagłębia Dąbrowskiego szybko wyszły na prowadzenie (12:8) i skrupulatnie je powiększały (17:10). Różnica w tym secie była jedna. Podopieczne Waldemara Kawki nie popełniły tego błędu, co rywalki w pierwszej partii i nie straciły prowadzenia, aż do końca ostatecznie zwyciężając 25:17.

W kolejnej partii zawodniczki Tauron MKS-u Dąbrowa górnicza udowodniły, że pierwszy set był tylko „wypadkiem przy pracy” i po raz kolejny wyszły szybko na prowadzenie (11:1). Młode zawodniczki serbskiego zespołu (najstarsza zawodniczka Crveny miała 20 lat) nie były w stanie odrobić tak wysokiej straty i set zakończył się zwycięstwem Dąbrowianek 25:12.

Rozdrażnione wysoką porażką w trzecim secie zawodniczki Crveny Zvezdy Belgrad, wyszły na parkiet bardzo zmotywowane do walki. Od początku postawiły twarde warunki, ale zawodniczki MKS-u nie dawały za wygraną i to one zeszły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:12. Podopieczne trenera Kawki nie oddały prowadzenia do samego końca pewnie zwyciężając w całym meczu 3:1.

Składy:
TAURON MKS Dąbrowa Górnicza:
Maja Tokarska, Aleksandra Liniarska, Joanna Kaczor, Milena Stacchiotti, Natalia Nuszel, Katarzyna Zaroślińska, Joanna Szczurek, Krystyna Strasz, Magdalena Śliwa, Elżbieta Skowrońska, Ivana Plchotova
Trener: Waldemar Kawka

Crvena Zvezda Belgrad: Jadranka Budrovic, Katarina Marinkovic, Mina Popovic, Maja Simic, Maja Stevanovic, Teodora Pusic, Sara Vojnic Purcar, Ana Bjelica, Jovana Stevanovic, Milica Kubura, Ljubica Kecman, Nikolina Lukic

Trener: Ratko Pavlicevic

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.