Facebook Google+ Twitter

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zaprezentował skład na kolejny sezon

15 czerwca w hali "Centrum" w Dąbrowie Górniczej, został zaprezentowany skład czwartej drużyny tegorocznej edycji PlusLigi Kobiet na następny sezon.

 / Fot. LogoPo sezonie klub opuściły obie rozgrywające - Lucie Muhlsteinova i Marta Haładyn, a także Agata Karczmarzewska-Pura, Matea Ikic oraz Joanna Staniucha-Szczurek (urlop macierzyński).

W miejsce tych zawodniczek klub zatrudnił Magdalenę Śliwę (Trefl Sopot), Frauke Dirickx (Zoppas Conegliano), Katarzynę Zaroślińską (Organika Budowlani Łódź), Charlotte Leys (Centrostal Bydgoszcz), Dorotę Ściurkę (Stal Mielec), Natalię Nuszel (Trefl Sopot), Katarzynę Urban. Nowym nabytkiem jest także trener przygotowania motorycznego, Łukasz Filipecki.

Na pozycji rozgrywającej będą rywalizować dwie doświadczone zawodniczki - Magdalena Śliwa, która powraca po roku gry w Sopocie oraz belgijka Frauke Dirickx. Klub zatrudnił także cztery przyjmujące, mając na uwadze końcówkę sezonu, gdy trener miał do dyspozycji dwie, trzy zawodniczki na tej pozycji i małe pole manewru. Zmiana nastąpiła także na pozycji atakującej. Agatę Karczmarzewską-Pure zastąpi grająca w zeszłym szonie w Organice Budowlanych Łódź Katarzyna Zaroślińska.

MKS walczył o dziką kartę w Lidze Mistrzyń lecz się nie udało. Na pytanie czy klub będzie rywalizował o Puchar CEV, prezes Robert Koćma oświadczył, że w tym sezonie będzie walczył jedynie na polskim "podwórku". Prezes zdradził jednocześnie, że w przyszłym sezonie budżet
wzrośnie o 400 tys. zł.

Obecny na konferencji był drugi trener Leszek Rus. Na pytanie jaka będzie w przyszłym sezonie drużyna z Dąbrowy Górniczej odpowiedział: "Jest to mieszanka doświadczenia i młodości."
Padło także pytanie czy błędem było nieprzedłużenie w zeszłym sezonie kontraktu z Magdaleną Śliwą? Prezes przyznał się do błędu. Przed drużyną zostały także postawione cele. Najważniejszy, to zdobycie medalu w PlusLidze Kobiet, a minimum powtórzenie tegorocznego wyniku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.