Facebook Google+ Twitter

Tauron Nowa Muzyka 2011. Nazwiska nowych artystów - poznaj ich!

Po zmianie planów muzyków Battles, z line-upu katowickiej imprezy odpadło kolejne wydarzenie - koncert Gold Pandy. Stratę zrekompensują trzy nowe nazwiska.

Sonda

Czy wybierasz się na festiwal Tauron Nowa Muzyka?

Daisuke / Fot. Materiały prasowe festiwaluW dniach 25-28 sierpnia, w przestrzeniach industrialnych Katowic zabrzmi sporo dobrej elektroniki. Jedną z młodych gwiazd, które mimo zaproszenia nie będą mogły wystąpić na Tauronie w tym roku, jest Gold Panda. Muzyk napisał w oświadczeniu:

Z przykrością zawiadamiam moich polskich fanów, że nie będę mógł wystąpić 26 sierpnia na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, z bardzo poważnych powodów rodzinnych. Mam nadzieję, że podając to na tyle wcześnie, mogę liczyć na Waszą wyrozumiałość. Najmocniej przepraszam i mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić na doskonałym evencie. Do zobaczenia wkrótce.

Dowiedz się, dlaczego warto wybrać się na Tauron Nowa Muzyka


Gold Pandę trzymamy za słowo, tym bardziej, że powodów do radości przybyło. Obiecująco zapowiada się występ Daisuke Tanabe, Japończyka bawiącego się dźwiękiem w nowatorski sposób - przemykającego gdzieś między hip hopowymi bitami a glitchującymi dźwiękami. Melodyjny w zupełnie nieoczywisty sposób, pozornie ambientowy, a przy tym taneczny. Daisuke splata na poły leniwe, na poły energetyczne kompozycje, ubarwiając je klasycznymi syntezatorami i podszywając basem. Przed Tauronem obowiązkowo należy zapoznać się z płytą "Before I Forget" - debiutem muzyka, który ujrzał światło dzienne w ubiegłym roku.Teebs / Fot. Materiały prasowe festiwaluTeebs to artysta, który zaczynał od sztuk wizualnych, by wreszcie sięgnąć po dźwięki i właśnie nimi opisywać rzeczywistość. Zaklasyfikowanie jego muzyki do kategorii hip-hop to zdecydowane uproszczenie, choć pewna "matematyka" bitów, nie pozwala się od tej szufladki uwolnić. Warto jednak zwrócić uwagę na to, z jaką łatwością potrafi wpleść do swojej twórczości, elementy groove, filmowe wokalizy, smyczkowe wstawki i inne niekonwencjonalne rozwiązania. Płyta "Ardour" układa się w rozmyty, złożony soundtrack, który ucieszy i ucho, i oko (patrz: okładka).

Hip-hop to także słowo klucz przy opisywaniu Jeremiaha Jae'a, młodzieńca z Chicago, który postanowił zmienić oblicze tej muzyki, odwołując się do jej tradycji, a jednocześnie przedziwnie ją konwertując. Jego bity są zamazane i rozleniwione, jego wokal schowany w tle i odległy od gangsta-kurażu. Efekty tej fuzji dają nowe, świeże wrażenie. Myślę, że można się po nim spodziewać wszystkiego.


Więcej na stronie festiwalu: http://www.festiwalnowamuzyka.pl/

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.07.2011 21:50

Muzyka Daisuke ma całkiem przyjemny klimat. Nawet bardziej mi się podoba od Gold Pandy(: artykuł, siur, że na pięć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.