Facebook Google+ Twitter

Tauron Nowa Muzyka 2013 po raz ósmy w Katowicach

Kolejna edycja niekwestionowanego święta brzmień alternatywnych, głównie z pogranicza elektroniki, znów odbędzie się w m.in. katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Wśród gwiazd festiwalu nie zabraknie KAMP!, Amona Tobina czy DJ Koze.

Trójka studentów z jazzującego składu hip-hopowego z BADBADNOTGOOD / Fot. Materiały organizatorówNa wstępie festiwalowej zapowiedzi warto podkreślić, że główne koncerty już 8. edycji Tauron Nowej Muzyki (22-25 sierpnia br.) ponownie odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów. Jest to zapewne smutna wiadomość dla każdego, kto przygotowywał się na postindustrialny krajobraz zamkniętej kopalni KWK "Katowice". Przeciągające się prace przy budowie Nowego Muzeum Śląskiego spowodowały, że organizatorzy festiwalu nie byli w stanie zapewnić bezpieczeństwa i odpowiedniego komfort w tej lokalizacji. Niezmienny jest natomiast wysoki poziom muzyczny, za którym idzie rosnąca z każdym rokiem popularność festiwalu. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, rozpocznie się od specjalnego koncertu w Galerii Szyb Wilson. W czwartek, 22 sierpnia wystąpi fiński mistrz sceny elektronicznej ukrywający się pod pseudonimem Vladislav Delay oraz BADBADNOTGOOD czyli trójka studentów z Toronto, którzy łączą w swej twórczości elementu jazzu i ulicznego hip-hopu.

Amon Tobin podczas zeszłorocznego koncertu - DJ-owi zawsze towarzyszy futurystyczna oprawa wizualna / Fot. weeklydigNastępnego dnia festiwal przeniesie się nad mało futurystyczną, ale malowniczą Dolinę Trzech Stawów. Łącznie, na czterech scenach (Main Stage, Littlebig Stage, Red Bull Music Academy Club Stage oraz Showcase Stage) w piątek i sobotę wystąpi 57 DJ-ów, muzyków i zespołów z całego świata. Wśród nich znajdzie się pochodzący z Brazylii Amon Tobin - legendarna postać alternatywnej sceny elektronicznej, który pojawi się w Katowicach ze swoim zespołem Two Fingers. Na scenie głównej pojawi się również polska królowa clubbingu czyli Novika, eksperymentujący z techno i jazzem Squarepusher czy berlińskie trio producenckie z powodzeniem radzące sobie na scenie elektronicznej - Moderat.

Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, w katowickiej Dolinie Trzech Stawów / Fot. Materiały organizatorów/Radosław KaźmierczakW niedzielę, ostatni dzień festiwalu odbędzie się niezwykły koncert w katowickim Kościele Zmartwychwstania Pańskiego (parafia ewangelicko-augsburska). Pod wspólnym szyldem "Silesian Sound" wystąpią: japoński producent żywo romansujący z elektroniką Yosi Horikawa oraz dwóch rodowitych Ślązaków Kuba Sojka oraz Chino. Artyści spotkają się na jednej scenie, by podjąć próbę stworzenia autorskiej, dźwiękowej ilustracji współczesnego Śląska. Dla przyjezdnych festiwalowiczów i nie tylko czeka miasteczko namiotowe (Dolina Trzech Stawów) oraz wydarzenia towarzyszące. Z udziałem pedagogów i animatorów odbywać się będą warsztaty dla dzieci z dziedziny muzyki oraz sztuki a dla nieco starszych czekają wycieczki do zabrzańskiej kopalni Guido czy zabytkowej dzielnicy Katowic - Nikiszowca.

Wejściówki na wydarzenia festiwalowe dostępne są w kilku wariantach: 2-dniowe karnety do Doliny Trzech Stawów są do nabycia w cenie 150 zł oraz bilety na koncert otwarcia i zamknięcia - 50 zł. Dostępne na ticketpro.pl, ticketportal.pl, wlotki.pl, biletin.pl oraz w Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice).

Zobacz szczegółowy program tegorocznej edycji TNM!

Oficjalna strona internetowa festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2013

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.