Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3453 miejsce

Tauron Nowa Muzyka 2015: Autechre, The Juan McLean, Ghostpoet wśród gwiazd festiwalu

Autechre, The Juan McLean, Ghostpoet, Fatima & The Eglo Live Band, Dopplereffekt, Portico, Vessels oraz Objekt pierwszymi wykonawcami 10. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Impreza odbędzie się w dniach 20 - 23 sierpnia na terenie Nowego Muzeum Śląskiego.

 / Fot. Dale Harvey CC BY 2.0 flickrPierwszym headlinerem tegorocznej edycji festiwalu będzie bez wątpienia brytyjski zespół Autechre, który wystąpi na Little Big Stage. Na tej samej scenie wystąpią także Dopplereffekt, Vessels i Objekt. Na pozostałych scenach na terenie Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego zagrają m.in. The Juan MacLean, Ghostpoet, Fatima & The Eglo Live Band oraz odmienione Portico.

Pierwsza duża gwiazda festiwalu to brytyjski duet Autechre. Rob Brown i Sean Booth od prawie trzech dekad konsekwentnie kroczą własną drogą, niespecjalnie przejmując się obowiązującymi trendami i stale stawiając przed słuchaczami nowe wyzwania – zarówno muzyczne jak i wizualne. Warto podkreślić, że ich koncerty grane są w absolutnej ciemności, nakazując tym samym skupienie się wyłącznie na muzyce.

Zobacz także: Robert Plant wystąpi na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Słupska

Poznajcie pozostałych wykonawców:


Dopplereffekt - założony przez Geralda Donalda zespół oscyluje wokół techno, house'u i electro. Do Katowic Dopplereffekt przywiezie materiał z dwóch wydanych po kilkuletniej przerwie EP-ek – "Tetrahymena" z 2013 roku i "Hypnagogia' z 2014 roku.

Vessels - Jak zapewniają organizatorzy, koncert Vessels będzie jednym z najbardziej energetycznych nadchodzącego festiwalu. Przy pomocy dwóch perkusji i niezliczonych elektronicznych gadżetów Vessels pokażą jak utwory Modeselektor i Jamesa Holdena brzmią zagrane na żywych instrumentach. Muzycy zaprezentują także swój autorski materiał.

Objekt - Raz gra bardziej techno innym razem elektro, czasem stawia na bass music, innym jeszcze razem na noise. Każda jego EP-ka jest "z innej parafii", a stałości gatunkowej nie potrafi utrzymać nawet w ramach pełnoprawnego albumu "Flatland" z 2014 roku.

Ghostpoet - Specjalizujący się w "barowym hip-hopie" podopieczny Gillesa Petersona w marcu powróci z nowym albumem, który ma się diametralnie różnić od jego dotychczasowych dokonań. Wydany na początku stycznia singiel "Off Peak Dreams" sugeruje odwrót od elektroniki na rzecz muzyki opartej na żywych instrumentach, przy której artystę wspierali członkowie jego koncertowego składu.

Fatima & The Eglo Live Band - Współpracowała z Dam-Funkiem, Benjim B, Teebsem i innymi producentami obracającymi się w klimatach soulowych, funkowych i hip-hopowych. Wraz z wydanym w ubiegłym roku debiutanckim albumem "Yellow Memories" Fatima wyrusza na podbój świata solo.

Portico - Jeśli pamiętacie Portico Quartet jako nujazzowy skład grający lekkie i przyjemne utwory oparte na brzmieniu tajemniczego bębna Hang, możecie się zdziwić. Grupa w ubiegłym roku przekształciła się z kwartetu w trio (stąd nowa nazwa), a jazzowe improwizacje zastąpiły beaty i syntezatory, do których wkrótce dołączyć mają również wokale. W kwietniu ukaże się debiut muzyków pod szyldem Portico, a wyda go wytwórnia Ninja Tune. Fani podszytego elektroniką jazzu nie powinni się jednak martwić – w charakterze wokalistów na płycie usłyszymy m.in. Jono McCleery, Jamiego Woona i Joe Newmana z grupy Alt-J.

The Juan MacLean - Zaczynał jako gitarzysta w post-hardcore'owym Six Finger Satellite, jednak na początku XXI wieku przerzucił się na taneczną elektronikę, której do dziś pozostaje wierny. Popularności przysporzył mu przede wszystkim 12 minutowy singiel "Happy House" z albumu "The Future Will Come" z 2009 roku. W Katowicach MacLean promował będzie wydany w ubiegłym roku album "In a Dream"

KARNETY/BILETY:

Rodzaje karnetów/biletów:

4 Dniowy Karnet - uprawnia do udziału w festiwalu w dniach 20.08 (czwartek), 21.08 (piątek), 22.08 (sobota), 23.08 (niedziela)

2 Dniowy Karnet - uprawnia do udziału w festiwalu w dniach 21.08 (piątek) i 22.08 (sobota).

Ceny karnetów/biletów:
2 Dniowe Karnety: 200 PLN (cena do końca marca)


Bilety dostępne są na:
www.biletin.pl
www.biletomat.pl
www.ebilet.pl
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl

źródło:festiwalnowamuzyka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.