Facebook Google+ Twitter

Tauron Nowa Muzyka, czyli festiwal z osobowością

Za niespełna dwa tygodnie zacznie się wyjątkowo charakterny i charakterystyczny festiwal na muzycznej mapie wydarzeń w Polsce - Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Skoro wakacje i tak wielu z nas upływają pod znakiem wojaży w poszukiwaniu ciekawych doznań dźwiękowych, do Katowic warto będzie zawitać w sezonie raz jeszcze (i na pewno nie ostatni raz w tym roku, zważywszy na Ars Cameralis) i ucieszyć ucho tym, co między 26 a 29 sierpnia przygotowali dla nas organizatorzy. A jest to zestaw przepyszny.

Tym razem będzie to impreza dla wybrednych i poszukujących słuchaczy muzyki elektronicznej i okołoelektronicznej. Listę z wielkim wykrzyknikiem otwiera Autechre - geniusze, tuzy, legendy, i tak dalej, właśnie muzyki elektronicznej, znani ze znakomitych występów na żywo i przedziwnych, intrygujących i wciągających kompozycji.

Dodać do tego Pantha Du Prince - Niemca, który zabłysnął w tym roku albumem "Black Noise", choć i dwie poprzednie były bardzo dobrą robotą. Jednak to "Black Noise" zasługuje na największe zachwyty, jako dzieło najdojrzalsze, najbardziej złożone i przemyślane. Spróbujcie na początek zanurzyć się w singlowy "Stick to my Side" (kojarzycie wokal?) - z bardzo dobrym teledyskiem.


Niemcy w ogóle świetnie stoją z dobrą elektroniką, dlatego będą mieli na Tauronie dobrą reprezentację także w postaci Moderata. Choć Moderat stał się już trochę komercyjnym, trochę zbyt popularnym i pożądanym projektem, pochwały artystycznej jakości kolaboracji Apparata i Modeselektora uważam za uzasadnione. Skrojona na miarę, leżąca gdzieś pomiędzy mrocznym dubstepem Buriala a skomplikowaną i delikatną strukturą muzyki Apparata właśnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.08.2010 13:30

Czy Ciebie też będzie można spotkać na tym festiwalu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypada się tylko cieszyć z różnorodności imprez muzycznych./5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.