Facebook Google+ Twitter

Tauron Nowa Muzyka - nowi artyści i ciekawe spotkania

Kilka nowych nazwisk i propozycji spędzenia czasu pojawiło się na tauronowej liście. Jeśli poza muzyką macie też ochotę na warsztaty, projekcje filmowe i wystawy - Tauron ma dla was to wszystko.

Niedawno dorzucono do programu zamykającą garść artystów, którzy przyjadą do Katowic 25-28 sierpnia.

Eleven Tigers - Litwin, pupil Mary Anne Hobbes, ważna postać na scenie londyńskiego dubstepu, która rozszerza definicję gatunku i dodaje do niego nowe elementy. Pozostawił z boku nurt charakterystyczny dla Buriala, sięgając po minimalistyczne elementy - ambientowość i oszczędne techno, budując niesamowitą atmosferę. Cała płyta "Clouds are Mountains" to przygoda nie mniejsza od klasycznego już "Untrue".

Dołączyli także polscy artyści - C.H. District, gwiazda śląskiego IDM i minimalu, artysta, który na scenach Taurona zaprezentuje materiał z nowej płyty "Cloudless", do tego artysta znany jako Chino - grafik, plakacista, absolwent Akademii Sztuk Pięknych, który zabierze nas w nieco zapomniane czasy acid house i detroit techno. Obok nich wystąpi Teielte, eksperymentujący z hip-hopowymi podkładami, i Yula z eksperymentalną wariacją na temat powstańczych wierszy swojej babci połączonych z elektroniczną i akustyczną oprawą dźwiękową.

Wystawa Re:format ma za zadanie pokazanie tego, co najciekawsze w polskiej sztuce projektowania graficznego. Piątka artystów, których prace zaprezentowane zostaną w Rondzie Sztuki, to Oskar Podolski, Animisiewasz Startt, Aleksandra Niepsuj, Hakobo i Edgar Bąk - członkowie bydgoskiego kolektywu Bestrona, promotorzy stylu miejskiego i kultury miejskiej. Na wernisaż wybrać się można już 19 sierpnia, wystawa potrwa do 29 sierpnia. Wstęp wolny!

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.