Facebook Google+ Twitter

Tauron Nowa Muzyka rośnie w siłę. Ogłoszono kolejnych artystów

Speech Debelle, Mouse on Mars, The Field, Eskmo - festiwal muzyki elektronicznej w Katowicach przygotował kolejny zestaw twórców, którzy zagrają na scenach rozstawionych na terenie Kopalni Węgla Kamiennego Katowice.

 / Fot. Jimmy EdgarKopalnia Węgla Kamiennego w Katowicach, to historyczne miejsce, z ciężkim i pięknym zarazem industrialnym klimatem XIX-wiecznych budynków kopalnianych, polubiło się wyjątkowo z bardzo nowoczesną, często awangardową, eksperymentalną, niezwykłą muzyką elektroniczną. Już siódmy rok na tym terenie, w różnych zaskakujących zakątkach i niszach, staną sceny, samochody, namioty, z których wydobywać się będzie masa nowych dźwięków.

Wiadomo już, że pojawi się słodkogłosa Speech Debelle, która kilka lat temu narobiła zamieszania swoim hiphopowo-jazzującym albumem, za który w 2009 roku zdobyła prestiżową nagrodę Mercury Music Prize. Jej druga płyta, wydana dwa miesiące temu, nie odniosła już tak spektakularnego sukcesu, mimo wszystko Brytyjka wpisała się już gdzieś w kanony nowej muzyki. / Fot. Mouse on MarsMouse on Mars to kolejna propozycja z obszernego katalogu muzyki elektronicznej tworzonej w Niemczech. Tym razem jest to mieszanka IDM i techno, które jednak bezustannie mutują i wchodzą w mariaże ze wszystkimi możliwymi gatunkami. Spędziwszy prawie dwie dekady na scenie, muzycy Mouse on Mars spróbowali już chyba każdej rewolucyjnej mieszanki - z taką pewnością siebie można oczekiwać przede wszystkim ciekawego eksperymentu na żywo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.