Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27481 miejsce

Taylor Anderson - "Krucjata" z cyklu "Niszczyciel" - recenzja

"Krucjata" jest drugim tomem z cyklu "Niszczyciel", przedstawiającym przebieg II wojny światowej na Pacyfiku, od momentu bitwy na Morzu Jawajskim w 1942 roku.

Okładka książki, ilustracja Zbigniewa Mielnika / Fot. Okładka książki, ilustracja Zbigniewa MielnikaJednakże akcja przedstawiona w powieści rozgrywa się w dziwnym świecie. Czytelnik wraz z bohaterami zostaje przeniesiony do świata równoległej rzeczywistości, gdy na naszej planecie żyją dinozaury, a jednocześnie nie ma ludzi.

To działo się w tomie pierwszym

Przestarzały amerykański niszczyciel USS Walker, wraz z kilkoma innymi okrętami, wśród których jest brytyjski krążownik ciężki HMS Exeter, stara się wymknąć o wiele liczebniejszej flocie japońskiej z krążownikiem liniowym Amagi na czele.

Dowódca USS Walkera, komandor porucznik Matthew Patrick Reddy, szukając ucieczki celowo wprowadza okręt w morski szkwał z nadzieją, że zdoła tam przeczekać pościg i ujść nieprzyjacielowi. Co mu się udaje. Jednakże zdziwienie jego nie ma granic, gdy wychodząc z oceanicznej zawieruchy: (...) Morze zniknęło. Jak daleko sięgał wzrokiem, rozciągała się zielonoczarna pustka pełna niezliczonych kropel wody znieruchomiałych w powietrzu. (...) To, co widział dokoła, należało do zjawisk niemożliwych.

Odnalezienie Mahana

Po pierwszej bitwie, jaką przyszło stoczyć załodze Walkera wspólnie z lemurami przeciwko grikom, kapitan okrętu, Matt Reddy doskonale zdał sobie sprawę, że walka z jaszczurami będzie o wiele trudniejsza, niż mogło się wydawać. Należało zjednoczyć wszystkie siły i uwolnić mieszkańców Suribaji z blokady założonej przez jaszczury. Należało także zlokalizować drugiego z amerykańskich niszczycieli, Mahana, który także umykając pościgowi okrętom Cesarskiej Marynarki Japonii, wpłynął w dziwny szkwał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.