Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16062 miejsce

Taylor Swift usunęła swoje piosenki ze Spotify. Kolejny artysta walczy z serwisami streamingowymi?

Taylor Swift, znana amerykańska wokalistka, usunęła swoją muzykę z serwisu streamingowego Spotify. Jak poinformował ten ostatni tylko w ostatnich 30 dniach utworów Swift słuchało 16 mln użytkowników.

https://flic.kr/p/bBCXLM / Fot. Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0"Kochamy Taylor Swift i 40 milionów użytkowników kocha ją również. Blisko 16 milionów z nich słuchało jej utworów w ostatnich 30 dniach. Dodano je do 19 milionów playlist" - poinformował na swoim blogu serwis Spotify. Jego przedstawiciele wyrazili wiarę w to, że Swift zmieni zdanie i dołączy do "budowy nowej muzycznej ekonomii, która działa dla wszystkich". Twierdzą również, że prawie 70 procent przychodów z działalności serwisu trafia do muzyków.

Wytwórnia płytowa Taylor Swift poprosiła wcześniej do Spotify, by jej ostatni album "1989" udostępniony został wyłącznie poza Stanami Zjednoczonymi. W tym kraju piosenkarka odnosi największe sukcesy. Właściciele serwisu odmówili tłumacząc, że wymagają od artystów, by ich muzyka była dostępna we wszystkich 58 krajach, w których można korzystać z usługi - podaje Wall Street Journal.

Czytaj także: Żaden krążek w USA nie pokryje się w tym roku platyną. Artyści nie są w stanie sprzedać miliona płyt


Wytwórnia i rzecznik Swift nie komentują decyzji o wycofaniu muzyki ze Spotify. Wiadomo jednak, że artystka krytycznie odnosiła się do serwisów streamingowych. Jej zdaniem zarówno one, jaki i piractwo doprowadziły do spadku sprzedaży płyt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.