Facebook Google+ Twitter

Taylor Swift zastrzegła frazy ze swoich piosenek. Są wśród nich powszechnie używane stwierdzenia

Amerykańska wokalistka Taylor Swift znowu zaskakuje. Tym razem zastrzegła kilka fraz pochodzących z jej albumu "1989". Kontrowersje budzi fakt, że są wśród nich zdania powszechnie używane w języku angielskim.

https://flic.kr/p/bBCXLM / Fot. Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0"Nice to meet you. Where you been?" ("Miło cię poznać. Gdzie byłeś?") to jedna z zastrzeżonych przez Taylor Swift fraz. Inne również nie grzeszą wielką oryginalnością. "Cause we never go out of style" ("Bo nigdy nie wychodzimy z mody"), "Could show you incredible things" ("Może pokazać ci niesamowite rzeczy") czy "Party like it's 1989" ("Baw się jak w 1989").

Co wynika z decyzji Swift? Że powyższe frazy chroni prawo amerykańskie. Zatem ich rozpowszechnianie w formie nadruków na koszulkach lub innych produktach czy w publicznych wystąpieniach może odbyć się wyłącznie za zgodą wokalistki - podaje serwis mic.com.

Swift nazywana czasem złośliwie "rozpędzoną maszyną marketingową" zasłynęła kilka miesięcy temu sporem z muzycznym serwisem streamingowym Spotify. Wokalistka usunęła swoje utwory, bo żądała, by były one dostępne wyłącznie poza Stanami Zjednoczonymi (to właśnie w USA piosenkarka jest najpopularniejsza, dlatego chciała zarabiać na sprzedaży swej płyty w tradycyjnych kanałach).

Czytaj także: Jak zmieniał się ideał kobiecego piękna? Zobacz klip pokazujący ewolucję na przestrzeni 3 tys. lat (wideo)


Taylor Swift nie jest pierwszą gwiazdą, której udało się zastrzec konkretne frazy. Serwis Mic.com przypomina wygrany proces, jaki wytoczyła stacji Hallmark Paris Hilton. Chodziło o użycie frazy "that's hot" ("to jest gorące") na karcie prezentowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.