Facebook Google+ Twitter

Taylor Swift zmusiła Apple do kapitulacji. Wokalistka przejechała walcem po koncernie w swym liście otwartym

Taylor Swift zmusiła Apple do zmiany polityki w sprawie płacenia artystom w usłudze Apple Music. Artystka napisała list otwarty, w którym ostro skrytykowała giganta i wstawiła się za początkującymi muzykami.

https://flic.kr/p/bBCXLM / Fot. Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0W liście otwartym zamieszczonym na blogu Taylor Swift mogliśmy przeczytać, że artystka jest rozczarowana polityką Apple. Koncern bowiem planował nie płacić artystom podczas trzymiesięcznego okresu próbnego dla użytkowników nowego serwisu streamingowego giganta.

Wokalistka podkreśla, że nie chodzi jej wyłącznie o własny interes. "Na szczęście jestem już po piątym albumie" - pisze na blogu."Chodzi o nowych artystów i zespoły, które wydały swój pierwszy singiel i nie dostaną zapłaty za swój sukces. Chodzi o młodych kompozytorów (...) Chodzi o producentów" - wymienia Swift.

Postawione pod ścianą szefostwo Apple zareagowało. Jeszcze w niedzielę na Twitterze wypowiedział się Eddie Cue. "Apple zapłaci artystom za streaming, także podczas okresu testowego" - napisał.

Czytaj także: David Gilmour zagra z Leszkiem Możdżerem we Wrocławiu. Koncert planowany jest na przyszły rok


Taylor Swift nie po raz pierwszy walczy ze streamingiem. W listopadzie wokalistka wycofała swoją muzykę ze Spotify. Jej zdaniem serwisy streamingowe i piractwo przyczyniły się do spadku sprzedaży płyt.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.