Facebook Google+ Twitter

TCS: Anders Jacobsen najlepszy w kwalifikacjach

  • Kinga Gc
  • Data dodania: 2009-12-28 20:23

W kwalifikacjach rozgrywanych przed jutrzejszym konkursem w niemieckim Oberstdorfie, najlepiej spisał się Norweg Anders Jacobsen, który oddał skok na odległość 134 metrów. Zawody w Oberstdorfie zainaugurują 58. Turniej Czterech Skoczni.

Anders Jacobsen / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anders_Jacobsen_1_-_WC_Zakopane_-_27-01-2008.JPGSpośród zawodników mających zapewnione kwalifikacje, najlepszy skok oddał Thomas Morgenstern (127,5 m), który notami za styl wyprzedził swojego kolegę z drużyny Gregora Schlierenzauera (127,5 m). Należy zaznaczyć, że skakali oni z obniżonego rozbiegu (piętnasta belka startowa). W kwalifikacjach udziału nie wziął obecny lider klasyfikacji generalnej PŚ - Simon Ammann, co oznacza, że w jutrzejszym konkursie zmierzy się w parze z Thomasem Morgensternem.

Przeciętnie w kwalifikacjach spisali się Polacy. Adam Małysz wywalczył 21. miejsce, po skoku na odległość 123,5 m. Pół metra dalej wylądował natomiast Stefan Hula, zajmując dziewiętnaste miejsce. Krzysztof Miętus zakończył dzisiejszą rywalizację na 38. miejscu (118m). Kamil Stoch, który uzyskał zaledwie 109,5 m nie wystąpi w pierwszym konkursie TCS. Inauguracyjny konkurs tradycyjnie zostanie przeprowadzony systemem KO. Adam Małysz będzie rywalizować w parze z Denisem Kornilovem, Stefan Hula z Jernejem Damjanem, a Krzysztof Miętus z Roarem Ljoekelsoyem.

Konkurs jutro o godzinie 16.30. Transmisja na kanale Eurosport i TVP1.

Źródło: onet.pl, skijumping.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.