Facebook Google+ Twitter

TCS. Bardzo dobry skok Żyły. Czterech Polaków w konkursie w GaPa!

Robert Kranjec wygrał kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w GaPa. Drugie miejsce zajął Vegard Sklett, a trzeci był Thomas Morgenstern. Nas cieszy bardzo daleki skok Piotra Żyły, który wraz z Maciej Kotem, Aleksanderem Zniszczołem i Kamilem Stochem wystąpi w noworocznym konkursie.

 / Fot. Piotr Żyła, fot. Tadeusz MieczyńskiPo wczorajszym anulowaniu pierwszej serii konkursu również w sobotę (31 grudnia br.) jury było zmuszone przerwać kwalifikacje po skokach osiemnastu zawodników. Organizatorzy mieli sporo pracy przy oczyszczeniu torów i poprawieniu zeskoku. Śnieg cały czas utrudniał rywalizację. A sam konkurs kwalifikacyjny niebywale się przeciągał.

Po wznowieniu rywalizacji najlepiej spisał się Słoweniec Robert Kranjec, który fenomenalnym skokiem na 141,5 m okazał się najlepszy w kwalifikacjach. Tuz za nim miejsce ze stratą zaledwie 0,5 punktu był Vegard Sklett po skoku na 138,5 metra. Trzecie miejsce zajął Thomas Morgenstern, który uzyskał 130,5 metra. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Taku Takeuchi - 136 metrów. Tuz za Japończykiem byli Simon Ammman (131,5 metra) oraz Norweg Andersa Bardala -129 metrów.

 / Fot. GaPa fot. Tadeusz Mieczyński Najlepszym z Polaków w sobotnich kwalifikacjach był Piotr Żyła. Zawodnik KS Wisła Ustronianka skoczył 134 metry i zajął wysokie jedenaste miejsce. Dobry skok oddał również Maciej Kot. Nasz młody skoczek lądował na 127 metrach i ostatecznie zajął 23. miejsce. Nieco słabiej spisał się lider biało-czerwonych Kamil Stoch. Aktualny mistrz Polski przy wietrze w plecy skoczył 122,5 metra i był dopiero 25. Awans do noworocznego konkursu wywalczył również Aleksander Zniszczoł (124 metry). Po raz kolejny zawiódł Stefan Hula, skacząc 106 metrów, nie awansował do konkursu głównego.

W drugim konkursie TCS w GaPa Piotr Żyła zmierzy się w parze z Japończykiem Junshiro Kobayashim. Maciej Kot powalczy z Norwegiem Atle Pedersenem Roensenem, a Kamilowi Stochowi przyjdzie pojedynkować się z Martinem Kochem. Nasz czwarty skoczek, Aleksander Zniszczoł, powalczy z Rosjaninem - Denisem Korniłowem.

Początek rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen w Nowy rok o godz.14.00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rosjanin
  • Rosjanin
  • 01.01.2012 17:48

@Magdalena Sutowska Dzisiaj 04:08 , jeszcze raz to sobie przeczytaj.

Nasz czwarty skoczek, Aleksander Zniszczoł, powalczy z Rosjaninem - Denisem Korniłowem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od kiedy Denis Korniłow jest Niemcem? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie Polacy! Liczymy na jak najwyższe miejsca.
W GaPa jest pięknie:) W lato najwspanialej wygląda okolica skoczni a szczególnie na prawdę robiące wrażenie szlaki piesze). Dodatkowo na zjeździe ze skoczni w lato znajduje się pełnowymiarowe boisko piłkarskie- taki niemiecki folklor (jak nie skoki do fuBball)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.