Facebook Google+ Twitter

TCS - Gregor Schlierenzauer wygrał w Garmisch-Partenkirchen

W noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim w Ga-Pa, po wspanialej walce, zwyciężył Gregor Schlierenzauer, wyprzedzając Wolfganga Loitzla oraz Simona Ammanna, który ustanowił fantastyczny rekord skoczni.

Gregor Schlierenzauer / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:4wiki_schlierenzauer_gregor_sfwc08.jpg&filetimestamp=20090226150613Coroczne zawody w Ga-Pa były ciekawym widowiskiem, w którym główne role odgrywali skoczkowie, którzy od początku tegorocznego sezonu przewodzą w Pucharze Świata. Pogoda sprzyjała oddawaniu dalekich skoków, co wykorzystali czołowi skoczkowie świata osiągając rekordowe rezultaty.

Po pierwszej serii piątkowych zawodów prowadził Austriak Gregor Schlierenzauer przed
Andersem Jacobsem i Wolfgangiem Loitzem. Z Polskich skoczków najlepiej spisał się Adam Małysz, który zajmował wspólnie z Jakubem Jandą jedenaste miejsce. Dwunasty był Kamil Stoch wchodząc do finałowej trzydziestki z piątki najlepszych przegranych. Pozostali dwaj Polacy startujący w konkursie wypadli bardzo słabo i zajęli miejsca poza trzydziestką.

W finałowej serii Małysz skacząc na odległość 135 metrów długo prowadził. Jednak niewiarygodne dalekie skoki zawodników z czołowej dziesiątki sprawiły, ze Polak ukończył konkurs na 11. miejscu. Kamil Stoch po słabym skoku w serii finałowej ostatecznie zajął 23. miejsce.
Najdłuższy skok oddal Simon Ammann, który skacząc w drugiej serii 143,5 m pobił rekord olimpijskiej skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Nie wystarczyło to jednak do wygranej, ponieważ Gregor Schlierenzauer wytrzymał presję i oddając równie daleki skok wygrywał Noworoczne zawody. Drugi w Ga-Pa był Wolfgang Loitzl.

W klasyfikacji TCS prowadzi Andreas Kofler przed ubiegłorocznym zwycięzcą Wolfgangem Loitzlem. Trzeci jest Janne Ahonen. Z Polskich Orłów najwyżej na ósmym miejscu jest Adam Małysz. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Simon Ammann przed Gregorem Schlierenzauerem. Adam Małysz jest ósmy.


Źródło: sportowefakty.pl

Oficjalne wyniki konkursu w Ga-Pa.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Klasyfikacja generalna 58. Turnieju Czterech Skoczni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.