Facebook Google+ Twitter

TCS. Kamil Stoch wygrał kwalifikacje. Trzech Polaków w konkursie!

Kamil Stoch, skacząc w bardzo dobrym stylu 126 metrów, okazał się najlepszym skoczkiem kwalifikacji do trzeciego konkursu 60. Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku. Oprócz skoczka z Zębu w na skoczni Bergisel wystąpią Maciej Kot i Stefan Hula.

Dobrą formę Kamil Stoch pokazał w Insbrucku już wcześniej. Bardzo równo skakał już na treningach. Jednak skok z kwalifikacji pokazał, ze lider bialo-czerwonych kłopoty z Obestorfu ma już za sobą. W pięknym stylu poszybował na 126 metrów, co było najlepszym rezultatem wśród wszystkich startujących. Nieco gorzej od Stocha skoczyli Thomas Morgenstern - 121 m, Anders Bardal - 124 m i lider TCS Gregor Schlierenzauer 126,5 m. Schlieri miał gorsze lądowanie i znalazł się na czwartym miejscu. Jednak niespodziewanie drugie miejsce w konkursie kwalifikacyjnym wywalczył Maximilian Mechler po skoku na odległość 126,5 m. Trzecie miejsce należało także do Niemca - Severina Freunda, który lądował na 124,5 m.

Poza zawodnikiem AZS-u Zakopane w konkursie w Insbrucku zobaczymy jeszcze dwójkę Polaków. Maciej Kot, po skoku na odległość 119 metrów, zajął szesnaste miejsce. Stefan Hula wylądował cztery metry krócej i został sklasyfikowany trzydziestej ósmej pozycji. Awansu nie zdołali wywalczyć Aleksander Zniszczoł (106 metrów) oraz Piotr Żyła (108,5m).

W trzecim konkursie TCS w najbardziej interesującą parę konkursową tworzą lider PŚ Austriak Andreas Kofler oraz Kamil Stoch. Nasz skoczek okazał się najlepszy podczas kwalifikacji, a Kofler zrezygnował ze skoku kwalifikacyjnego. Trudne zadanie czeka również Stefana Hulę, który będzie rywalizować z Simonem Ammannem, natomiast Maciej Kot zmierzy się z Austriakiem Davidem Unterbergerem. Lider turnieju Gregor Schlierenzauer będzie rywalizował w parze z Andrea Morassim. Trzeci w klasyfikacji generalnej turnieju, Japończyk Daiki Ito będzie skakał w parze z Niemcem Richardem Freitagiem. Natomiast czwarty w klasyfikacji Thomas Morgenstern trafił na Mattiego Hautamaekiego.

Środowy konkurs na skoczni Bergisel rozpocznie się o godz. 13:45.
Transmisje telewizyjne przeprowadzi Eurosport i TVP1.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.