Facebook Google+ Twitter

TCS: Morgenstern odleciał rywalom. Wysoka forma i podium Małysza

Adam Małysz zajął drugie miejsce w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanym na olimpijskiej skoczni Bergisel w Innsbrucku. Wygrał Austriak Thomas Morgenstern, który zdominował tegoroczny sezon skoków narciarskich.

licencja Creative Commons / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Ma%C5%82ysz"Orzeł z Wisły" po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, skacząc na odległość 128 metrów (130,3 pkt) bez trudu pokonał swojego rywala Włocha Sebastiana Colloredo, który uzyskał zaledwie 116 m (105,6 pkt). Naszego rodaka wyprzedził jedynie Thomas Morgenstern, który wylądował o 1,5 m dalej i z dorobkiem 132,5 pkt wyprzedził wszystkich rywali. Prócz Adama do serii finałowej zakwalifikował się tylko Kamil Stoch, który uzyskał 124,5 m i zajmował 14. miejsce.

W drugiej serii największe emocje zaczęły się wraz ze skokami "wielkiej czwórki". Pierwszy zaprezentował się czterokrotny mistrz olimpijski - Simon Ammann. Szwajcar skoczył na odległość 122 m i otrzymał notę ogólną 252,7 pkt. Następny na belce startowej skoczni Bergisel "zameldował" się Tom Hilde i z wynikiem 122 m i łaczną punktacją 255,2 pkt wyprzedził Ammanna.

Przedostatni skakał Adam Małysz. Polak pofrunął na odległość 123 metrów (257,5 pkt.) i ku radości wszystkich polskich kibiców objął prowadzenie. Bezkonkurencyjny jednak okazał się dzisiaj Thomas Morgenstern, który w trudnych warunkach uzyskał 126,5 m i wygrał całe zawody. Kamil Stoch w drugim skoku osiągnął odległość 116 m (nota ogólna 228,5 pkt) i spadł na 21 miejsce.

Finał 59 Turnieju Czterech Skoczni odbedzie się w czwartek 6 stycznia 2011 roku w Bischofshofen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.