Facebook Google+ Twitter

TCS: Nie ma mocnych na Loitzla!

Wolfgang Loitzl wygrał trzeci konkurs w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, a trzeci był Martin Schmitt. Najlepszy z Polaków Adam Małysz był 15. , a Kamil Stoch 26.

Wolfgang Loitzl / Fot. Miho NL/GNU/http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Wolfgang_Loitzl_-_WC_Zakopane_-_27-01-2008.JPG Pierwszą serię konkursu wygrał Martin Schmitt, który skokiem na odległość 128,5m. zdecydowanie wyprzedził rywali. Lider Turnieju Czterech Skoczni Wolfgang Loitzl był drugi, a trzeci jego rodak Gregor Schlierenzauer. Dobrze spisali się również Polacy. Adam Małysz wyeliminował Fina Sami Niemi i zajął 13.
pozycję. Drugi nasz reprezentant Kamil Stoch przegrał pojedynek z Markusem Eggenhofferem jednak znalazł się w piątce tzw. "Lucky Loosers". Najsłabiej wypadł Piotr Żyła, który nie dostał się do pierwszej trzydziestki.

Przed drugimi skokami podwyższono belkę. Zmianę było widać ponieważ zawodnicy nie mieli już problemów z doskoczeniem do punktu konstrukcyjnego. Pierwszym z Polaków był Kamil Stoch, uzyskał on 119,5 m, co dało mu w klasyfikacji końcowej 26. miejsce. Adam Małysz oddawał równe skoki. W drugiej próbie skoczył metr dalej. Wszyscy czekali już na skoki najlepszych. Swoim skokiem na pewno zawiódł Simon Ammann (123,5m). Udanym skokiem pochwalić mógł się Wolfgang Loitzl, który oddając skok na 128,5 metra zwyciężył zawody. Presji nie wytrzymał natomiast Martin Schmitt. Lider po pierwszej serii w drugiej skoczył jedynie 125,5 metra i w klasyfikacji końcowej konkursu uplasował się na trzecim miejscu.

Przed ostatnim konkursem w Bischofshofen Loitzl jest liderem i ma znaczącą przewagę nad Simonem Ammannem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Presji nie wytrzymał natomiast Martin Schmitt"

Czy ja wiem, czy nie wytrzymał?... Martin ostatnio ma tak, że oddaje dużo bardzo dobrych skoków, a raz po raz zdarzy mu się jeden znakomity. Taki właśnie był ten w pierwszej serii w Innsbrucku, podobnie w Ga-Pa. Cieszę się że znów jest na podium, oczywiście trochę szkoda bo po pierwszej serii po cichu liczyłem na zwycięstwo, ale obecnie kilku innych zawodników - Loitzl, Schlierenzauer, nawet Ammann - jest również w niezwykle wysokiej formie.

Ale myślę że Martin coś jeszcze wygra w tym sezonie ;) a może do tego jakiś medal na MŚ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.