Facebook Google+ Twitter

TCS: Stoch powalczy z Ammannem w noworocznym konkursie w Ga-Pa

Kamil Stoch zajął 5. miejsce w kwalifikacjach do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Polak będzie walczył w parze z Simonem Ammannem. W kwalifikacjach najmocniejszy okazał się zeszłoroczny zwycięzca, Gregor Schlierenzauer.

Kamil Stoch / Fot. Bożena Zajiczek-PanuśW serii kwalifikacyjnej Kamil Stoch uzyskał 130.5 metra, co dało mu 5. miejsce. W drugim konkursie 61. Turnieju Czterech Skoczni Polak zmierzy się z czterokrotnym złotym medalistą olimpijskim, Simonem Ammannem, który w kwalifikacjach zajął odległe 46. miejsce. W kwalifikacjach najlepiej wypadł Gregor Schlierenzauer, szybując na 138 metrów.Simon Ammann / Fot. Bożena Zajiczek-Panuś

Stoch dobrze spisywał się również podczas treningów w Garmisch-Partenkirchen, i po skoku na 129.5 metra wygrał pierwszą próbę. Taki sam rezultat miał Anders Jacobsen oraz Richard Freitag, jednak Polak otrzymał lepszą notę. W drugiej serii treningowej zabłysnęli pozostali polscy skoczkowie: Maciej Kot był 3. (134 m), Krzysztof Miętus 4. (134 m), Stefan Hula 9. (132.5 m).

W konkursie w Ga-Pa zobaczymy sześciu Polaków. Pecha miał Klemens Murańka, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Zobacz wyniki pozostałych Polaków z kwalifikacji:
22. Dawid Kubacki - 127 m
24. Maciej Kot - 126.5 m
29. Krzysztof Miętus – 124 m
30. Stefan Hula - 123.5 m
37. Piotr Żyła - 120 mZobacz pełne wyniki kwalifikacji
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.