Facebook Google+ Twitter

TCS: Stoch powtórzy sukces Małysza? Przed nami konkurs w Oberstdorfie

Ogromne emocje zapowiadają się podczas jubileuszowego 60. Turnieju Czterech Skoczni, który rozpocznie się już w piątek podczas zawodów w niemieckim Oberstdorfie na skoczni Schattenbergschanze. A już w czwartek czekają nas kwalifikacje.

Sonda

Jak wypadnie Kamil Stoch na Turnieju Czterech Skoczni?

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielBardzo interesująco zapowiada się Turniej Czterech Skoczni w tym sezonie. Tak naprawdę trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego prestiżowego turnieju. Jak co roku, na dwóch skoczniach niemieckich i dwóch austriackich zostaną rozegrane cztery konkursy indywidualne. Zwycięzca zgarnie wielkie pieniądze, a także wpisze się na listę skoczków, którzy mieli przyjemność wygrywać w tak ważnych zawodach.

Pierwszy Turniej Czterech skoczni został rozegrany w 1953 roku. Wtedy zwyciężył Austriak, Josef Bradl. Wszyscy kibice skoków narciarskich w Polsce doskonale pamiętają rok 2001, gdy na najwyższym stopniu podium stanął Adam Małysz. Dwa lata później, nasz najlepszy skoczek zdobył brązowy medal. Ostatnie trzy turnieje należały do zawodników z Austrii. W 2009 roku, niespodziewanie triumfował Wolfgang Loitzl, a rok później Andreas Kofler. Ostatni Turniej Czterech Skoczni należał do Thomasa Morgensterna, który także w tym sezonie ma ogromne szanse powtórzyć ten sukces. Czy po raz kolejny zwycięzcą będzie Austriak?

Nasz kraj reprezentować będzie pięciu skoczków. W tym sezonie, po raz pierwszy zabraknie Adama Małysza, który zakończył karierę narciarską. W gronie powołanych przez trenera Łukasza Kruczka zawodników, znaleźli się dwaj pewniacy, Kamil Stoch i Piotr Żyła, a także Stefan Hula, Maciej Kot i największa niespodzianka, Aleksander Zniszczoł. Utalentowany 17-latek dostał szansę pokazania się w TCS dzięki znakomitym występom w Pucharze Kontynentalnym. Maciej Kot natomiast wygrał rywalizację z Tomaszem Byrtem, który fatalnie spisywał się w Engelbergu, podczas zawodów Kontynentalnych. Oczywiście największy ciężar będzie spoczywał na Stochu, który w tym sezonie dwukrotnie stawał na podium w Pucharze Świata, a także został mistrzem Polski na skoczni Malinka w Wiśle.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Na treningu Stoch i Kot skoczyli po 134 metry. Reszta słabo. Żyła tylko 82,5 metra całkowicie zepsuł skok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sondor
  • sondor
  • 29.12.2011 11:54

Stoch, podobnie jak Żyła są dobrze przygotowani do sezonu fizycznie, jednak ich mentalność jako zwycięzców jest za słaba żeby w tego typu imprezie odnieść zwycięstwo.
Życzę im tego, ale jestem realistą i jeżeli uplasuje się któryś z nich powyżej 5 miejsca to już będzie sukces.
Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna z najważniejszych imprez w tym sezonie dla skoczków narciarskich. Wielką niewiadomą będzie Amman, który specjalnie odpuścił sobie walkę o Kryształową Kulę właśnie dla TCS. Szwajcar zrobi wszystko aby pokonać Austriaków. Ciekawe jak wypadnie Kamil. Bardzo ważny będzie pierwszy konkurs w Oberstdorfie, gdzie ułoży się klasyfikacja. Oby być jak najwyżej i tracić niewiele do pozostałych, a najlepiej prowadzić czego życzę Kamilowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.