TCS w Innsbrucku: Anders Fannemel wygrywa kwalifikacje, Stoch szósty

Kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni wygrał Anders Fannemel. Norweg skoczył 127 metrów. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch był 6.

/ Fot. EPA/DANIEL KARMANNDrugie miejsce zajął Thomas Diethart, który w ostatnich konkursach zaskoczył swoją wysoką dyspozycją. Austriak uzyskał 123,5 metra. Tuż za nim był jego rodak – Wolfgang Loiltzl.

Z dobrej strony pokazał się Dawid Kubacki, który dołączył do polskiej kadry na część austriacką turnieju za Piotra Żyłę. Skoczył 118,5 metra, co dało mu 15. pozycję. Oraz Klemens Murańka 13. miejsce. Maciej Kot i Jan Ziobro zajęli odpowiednio 35. i 38. miejsce.

W jutrzejszym konkursie niestety nie zobaczymy wszystkich Polaków. Zabraknie w nim zwycięscy z Klingenthal – Krzysztofa Bieguna, który po skoku na odległość 113 metrów zajął 50. miejsce.

Ze skoków w kwalifikacjach zrezygnowali Simon Ammann i Thomas Morgenstern. Dzięki temu jutro zobaczymy bardzo ciekawe pojedynki. Czterokrotny mistrz olimpijski zmierzy się z młodym Thomasem Diedhartem. Obaj mają w tym turnieju po jednym zwycięstwie na koncie. Morgenstern będzie skakał z Andersem Fannemelem.

Kamil Stoch trafił na Kanadyjczyka Mackenzie Boyd-Clowesa, Dawid Kubacki na Roberto Dellasegę, Maciej Kot będzie skakał z Daiki Ito. Niestety, po raz kolejny Jan Ziobro zmierzy się z kolegą z drużyny, tym razem z Klemensem Murańką.