Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29855 miejsce

Tczew. Koedukacyjnie pod szpitalnym prysznicem?

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-12-28 07:36

W tczewskim szpitalu, na oddziale chirurgicznym, kobiety i mężczyźni muszą korzystać z jednej wspólnej łazienki. Zwłaszcza panie są tym zbulwersowane, bo chcąc wziąć prysznic czasem natkną się na nagiego mężczyznę.

Nasza Czytelniczka była operowana na oddziale chirurgicznym w Szpitalu Powiatowym w Tczewie. Po wyjściu z lecznicy zadzwoniła do nas i opowiedziała o jej przeżyciach. Była zdziwiona, że na całym oddziale jest tylko jedna - "koedukacyjna" łazienka. W związku z tym dochodzi do sytuacji, które gorszą zwłaszcza pacjentki. Naszą Czytelniczkę zaskoczył nagi pacjent w łazience.
- Chciałam się umyć, a on stał nagi na środku pomieszczenia - powiedziała nam Sabina R. - Czułam się zażenowana. Dlaczego na chirurgii jest tylko jedna łazienka?
Aby wyjaśnić sprawę zadzwoniliśmy do Danuty Kolberg, pielęgniarki oddziałowej na oddziale chirurgicznym Szpitala Powiatowego w Tczewie.
- Tak, rzeczywiście, od dwóch lat mamy tylko jedną łazienkę - przyznaje.
Na końcu korytarza oddziału chirurgicznego była druga łazienka, ale została ona przeznaczona na potrzeby oddziału intensywnego nadzoru medycznego. Tak więc pacjenci chirurgii korzystają z jednej łazienki.
Oddziałowa dodaje, że gdy pali się w niej światło, czyli ktoś korzysta z pomieszczenia, to inny pacjent do pomieszczenia nie wchodzi. Na oddział chirurgiczny przyjmowali są jednak różni pacjenci, także hospitalizowani "po kielichu". I to oni nie są zdyscyplinowani, czasem gorsząc swym zachowaniem pacjentki.
- Tczew nie ma izby wytrzeźwień - dodaje Danuta Kolberg. - Zdarzają się więc przypadki, że tacy pacjenci trzeźwiejąc zachowują się różnie, wchodząc do łazienki nie zapalają światła, nie zamykają za sobą drzwi. Być może, spotkany łazience mężczyzna nie wiedział, że trzeba zamknąć drzwi. Jest mi bardzo przykro z tego powodu i przepraszam naszą pacjentkę.

• Zdzisław Janowiak, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tczewie

- Bardzo trudno w XIX-wiecznym budynku wygospodarować dodatkowe pomieszczenia. Sprawdzimy, jeżeli będą możliwości techniczne, to postaramy się wykonać jeszcze jedną łazienkę. Wiosną, z oszczędności, jakie będziemy mieć na ogrzewaniu, planujemy niewielki remont oddziału chirurgicznego i wówczas być może będzie szansa wygospodarowane miejsce na łazienkę.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jako przedstawiciel płci brzydszej ( też dyskryminacja) jestem zmuszony zaprotestować przeciwko jawnej dyskryminacji, która aż wyziera z powyższego artykułu. Jak to "zwłaszcza panie" są zbulwersowane widokiem nagiego mężczyzny? Protestuję! A co ze wszystkimi panami zbulwersowanymi widokiem nagich pań? Począwszy od staruszka zagrożonego atakiem serca, faceta mogącego podciąć sobie gardło przy goleniu, a na wstrząsie psychicznym wrażliwego nastolatka skończywszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.