Facebook Google+ Twitter

Tczew. Kontrowersyjne piersi na słupach

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-16 07:26

Popiersia kobiet, a także mężczyzn - gołe lub ozdobione jedynie kwiatkami, wiszące na słupach oświetleniowych w całym mieście wzbudzają spore zainteresowanie tczewian. Niektórzy mieszkańcy są zbulwersowani.

fot. Dziennik Bałtycki- Popiersie kobiety, w które wbite są jakieś narzędzia, przypominające widelce i ociekająca krew wzbudza we mnie negatywne emocje - mówi jedna z tczewianek. - Coś takiego nie powinno zawisnąć w pobliżu budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie. W ogóle nie powinno być widoczne dla dzieci. Co to niby ma być?

- To nie sztuka, tylko jakieś dwuznaczne rzeczy, które na pewno nie powinny być ogólnodostępne dla oka - mówi z kolei tczewianin (nazwisko do wiadomości redakcji). - Kto pozwolił coś takiego wywiesić w centrum miasta?

- Czy my mamy w Tczewie jakieś sex shopy i ich reklama zawisła na lampach oświetleniowych? - pyta z kolei pani Danuta J. z Tczewa.

Okazuje się, że wszystkie te popiersia kobiet i mężczyzn to akcja promocyjna zbliżającego się wydarzenia kulturalnego, jakim jest coroczny festiwal teatrów Zdarzenia. - Jeszcze dobrze nie widziałem tego, co zostało wywieszone w ramach akcji promocyjnej - powiedział nam w miniony poniedziałek Mirosław Ostrowski, wiceprezydent Tczewa. - Festiwal Zdarzenia ma to do siebie, że ta sztuka jest wyrafinowana. Jednych może bulwersować, innych nie. Dobrze, że tczewianie się interesują tym, co dzieje się w mieście. Muszę jednak najpierw przyjrzeć się tym popiersiom, aby móc to wszystko skomentować.

- Ta akcja ma rzeczywiście prowokować do zwrócenia uwagi, że zbliża się festiwal - mówi Halina Kasjaniuk, dyrektor Festiwalu Zdarzenia. - Dlatego rozpoczęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Teatralnym Wybrzeżak w Gdyni i Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Młodzi artyści na trzy tygodnie przed festiwalem biorą udział w jego promowaniu. Nasza kampania nie ma nikogo obrażać, a jedynie zainteresować festiwalem. To nie są żadne gołe części ciała. Artyści spotkali się z negatywnymi reakcjami ze strony społeczeństwa, ale jest też bardzo dużo przyjaznych gestów. Widelce i krwawienie mają symbolizować apogeum stosunku społeczeństwa do sztuki wysokiej, ponieważ od lat epatowane jest ono tylko rozrywką, która nie zmusza do twórczego myślenia.

Ale tczewianie nie kryją zbulwersowania. Nigdy nie mieli okazji widzieć sztucznych gołych piersi wiszących na latarniach w centrum miasta. Większość zniknęła już z ulic.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ech... ludzie zachowują sie nadal jakby byli w epoce kamienia łupanego. Dlaczego nagość ich tak bulwersuje? Dziwne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.