TdF: Karambol na trasie! Trzech kolarzy wycofało się z wyścigu!

Dzisiaj na trasie wyścigu 3. etapu Tour de France miała miejsce potężna kraksa. Ucierpiało wiele kolarzy, a trzech musiało się wycofać z rywalizacji. Pecha miał również dotychczasowy lider "generalki" - Fabian Cancellara.

/ Fot. Doug PensingerTrzeci etap Tour de France wiódł od Antwerpii do Huy i liczył 159,5 km. Około 60 km przed metą organizatorzy byli zmuszeni na kilka minut przerwać jazdę. Powodem był karambol. Najpierw upadł jeden zawodnik, ale pozostali kolarze chcąc go wyminąć, byli zmuszeni zjechać z trasy i oni również upadli. Wypadki były na tyle groźne, że trzech kolarzy było zmuszonych wycofać się z wyścigu. Na dalszych etapach 102. edycji TdF nie zobaczymy Tom'a Dumoulina, Simona Gerransa oraz Williama Bonneta. Pecha miał również dotychczasowy lider "generalki" - Fabian Cancellara. Szwajcar pokazał jednak silną wolę walki i mimo obolałego ciała wsiadł na rower i ukończył 3. etap. Wprawdzie skutki upadku były widoczne i nie zajął czołowej lokaty, ale postawa na trasie zasługuje na szacunek.
W końcówce, na podjeździe pod Mur de Huy najlepszy był Rodriguez. Podium uzupełnili: Froome oraz Alexis Vuillermoza. Z powodu słabej dyspozycji spowodowanej upadkiem Cancellara stracił koszulkę lidera wyścigu. Jego rolę przejął Brytyjczyk Christopher Froome.
Dzisiaj Polacy zajęli odległe miejsce. Najlepszym z biało-czerwonych był Michał Kwiatkowski, który finiszował jako 49. "Kwiatek" w "generalce" jest 19. Rafał Majka, Bartosz Huzarski i Michał Gołaś bez rewelacji.
Jutro przed kolarzami kolejne wyzwanie. Zawodnicy zmierzą się z 223,5 km z Seraing do Cambrai.