Facebook Google+ Twitter

TdS. Bjoergen wzięła Val Muestair. Kowalczyk piętnasta

"Polska Królowa Zimy, Śniegu i Nart" dobrze pobiegła w ćwierćfinale sprintu techniką dowolną, który rozegrano w szwajcarskim Val Muestair, ale nie awansowała dalej. Trzeci etap Tour de Ski zdominowała Norweżka Marit Bjoergen.

Marit Bjoergen (NOR)/ CC 3.0 / Fot. Frankie FouganthinPo dwóch etapach Tour de Ski rozegranych w weekend w niemieckim Oberstdorfie biegaczki narciarskie przemieściły się w w poniedziałek do Szwajcarii. Dziś w niewielkiej miejscowości Val Muestair, w dystrykcie Inn, w kantonie Gryzonia, rywalizowały w sprincie stylem dowolnym - najkrótszej konkurencji tegorocznego prestiżowego cyklu zawodów.

Na linii startu stanęło sześćdziesiąt narciarek. Dystans 1,4 km w kwalifikacjach najszybciej pokonała Norweżka Marit Bjoergen - 3.38,62 min. Na miejscach drugim i trzecim uplasowały się jej rodaczki Ingvild Flugstad Oestberg (0,91 s straty) i Heidi Weng (6,01). Do fazy pucharowej awansowało trzydzieści najszybszych zawodniczek biegów eliminacyjnych. Były wśród nich m.in. dwie Biało-czerwone - Sylwia Jaśkowiec (25. rezultat; 11,19 s straty) i Justyna Kowalczyk (30; 13,60). Dobrego rezultatu nie udało się natomiast osiągnąć innej polskiej reprezentantce - Kornelii Kubińskiej. 29-latka straciła do najszybszej biegaczki 22,32 s i została sklasyfikowana na pięćdziesiątej pierwszej pozycji.

W poszczególnych biegach ćwierćfinałowych zwyciężyły: Marit Bjoergen, Amerykanka Sophie Caldwell, Szwedka Stina Nilsson, Ingvild Flugstad Oestberg i Norweżka Heidi Weng. Dzięki temu awansowały one do półfinałów. Oprócz nich do najlepszej dwunastki zawodów zakwalifikowały się: Rosjanka Jewgienia Szapowałowa, Włoszka Gaia Vuerich, Szwajcarka Laurien Van Der Graaf, Norweżki Ragnhild Haga i Maiken Caspersen Falla, Amerykanka Kikkan Randall, oraz Niemka Hanna Kolb. Ta sztuka nie udała się natomiast Justynie Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec. 31-latka z Kasiny Wielkiej była jednak bliska awansu, zajmując trzecią lokatę w swoim wyścigu. Natomiast 28-latka z Osieczan uplasowała się w swoim biegu na szóstym, ostatnim miejscu.

W pierwszym półfinale najszybciej pobiegła Marit Bjoergen. Druga była Stina Nilsson, a trzecia Sophie Caldwell. W drugim biegu natomiast wygrała Ingvild Flugstad Oestberg, przed Heidi Weng i Maiken Casperssen Fallą. Spośród nich do najlepszej szóstki zawodów nie zakwalifikowała się tylko Amerykanka. Od niej bowiem lepszy rezultat uzyskała czwarta w drugim biegu Laurien Van Der Graaff. Rywalizację na fazie półfinałowej zakończyły również: Gaia Vuerich, Jewgienia Szapowałowa, Hanna Kolb, Kikkan Randall i Ragnhild Haga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.