81489 miejsce

TdS. Drugie z rzędu zwycięstwo Sundby'ego

Norweg Martin Johnsrud Sundby drugi raz z rzędu wygrał Tour de Ski. W klasyfikacji generalnej cyklu wyprzedził reprezentacyjnego rywala Pettera Northuga. Zawody ukończył tylko jeden Polak - Maciej Kreczmer.

Od 3 do 11 stycznia trwała rywalizacja w najbardziej prestiżowym turnieju w biegach narciarskich - Tour de Ski (TdS). W zmaganiach mężczyzn triumfował Martin Johnsrud Sundby, który był również najlepszy rok temu. Norweg nie wygrał żadnego z siedmiu etapów cyklu, ale pierwszy przekroczył metę na szczycie stoku alpejskiego Alpe Cermis, uzyskując łączny rezultat 3:26.42,9 h.

Miejsce drugie zajął inny reprezentant Norwegii - Petter Northug (34,5 s straty), a na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Jewgienij Biełow (51,1). Zawody ukończyło czterdziestu sześciu narciarzy, w tym jeden Polak. Maciej Kreczmer stracił do triumfatora 14.12,4 min i został sklasyfikowany na czterdziestej drugiej pozycji.