Facebook Google+ Twitter

TdS: Kikkan Randall najlepsza w sprincie. Kowalczyk nadal liderką

We wtorkowe popołudnie, w szwajcarskim Val Muestair zakończył się trzeci etap Tour de Ski. Justynie Kowalczyk nie udało się zakwalifikować do finału sprintu techniką dowolną na dystansie 1,4 km. W półfinałowym biegu Polka była trzecia. Zwyciężyła faworytka biegu - Amerykanka Kikkan Randall.

Kikkan Randall - zwyciężczyni trzeciego etapu Tour de Ski / Fot. Cephas, CC 3.0Eliminacje
Eliminacje do ćwierćfinałów Justyna Kowalczyk zakończyła dopiero na 18. miejscu, ale dało jej to oczywiście awans. Najgroźniejsza rywalka Polki w Tour de Ski, Norweżka Therese Johaug była dziewiąta. W eliminacjach najlepszy rezultat uzyskała Kikkan Randall. Dwie pozostałe Polki: Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska nie uzyskały czasów, które zagwarantowałyby udział w ćwierćfinałach. Zajęły odpowiednio 46. i 55. lokatę.

Ćwierćfinały
Justyna Kowalczyk wystartowała w piątym biegu ćwierćfinałowym. Jej rywalkami były: Aurore Jean (Francja), Riikka Sarasoja-Lilja (Finlandia), Ilaria Debertolis (Włochy), Heidi Weng (Norwegia) oraz Anastasia Dotsenko (Rosja). Po starcie Polka zajmowała ostatnie miejsce. Na pierwszym podbiegu Justynie udało się wyprzedzić Anastasję Dotsenko, choć do pozostałych czterech zawodniczek brakowało jej jeszcze kilkunastu metrów. Polka nie dała jednak za wygraną i sukcesywnie zaczęła wysuwać się na prowadzenie. O wyniku zdecydowały ostatnie metry. Na finiszu Justynę Kowalczyk wyprzedziła tylko Norweżka. Heidi Weng wygrała bieg z rezultatem 3,39,8. Strata Kowalczyk wyniosła 0,4 sekundy. Bieg z udziałem Polki okazał się najszybszym biegiem ćwierćfinałowym.

Do półfinałów awansowały także: Kikkan Randall (USA), Laurien Van Der Graaff (Szwajcaria), Ingvild Flugstag Oestberg (Norwegia), Kristin Stormer Steira (Norwegia), Denise Herrmann (Niemcy), Hanna Kolb (Niemcy), Therese Johaug (Norwegia), Charlotte Kalla (Szwecja), Aurore Jean (Francja) oraz Riikka Sarasoja-Lilja (Finlandia).

Therese Johaug - najgroźniejsza rywalka Justyny Kowalczyk w Tour de Ski / Fot. Iso76, CC 3.0Półfinały
W pierwszym półfinale popis swojej siły zaprezentowała Kikkan Randall. Amerykanka na mecie zameldowała się jako pierwsza uzyskując czas 3.38,4. Druga była Kristin Stormer Steira ze stratą 3,4 sekundy. Drugi półfinał wydawał się bardziej emocjonujący, zwłaszcza, że na sąsiednich torach stanęły Justyna Kowalczyk i Therese Johaug. Towarzyszyły im Charlotte Kalla, Denise Herrmann, Riikka Sarasoja-Lilja i Heidi Weng. Podobnie jak w ćwierćfinale, Justyna zaczęła spokojnie trzymając się z tyłu. Podobnie też zaczęła odrabiać straty, jednak Polce nie udało się utrzymać prowadzenia do mety. Na końcowych metrach do boju ruszyły Charlotte Kalla i Heidi Weng. To właśnie Szwedka i Norweżka awansowały do finału. Strata Kowalczyk do Weng wyniosła zaledwie pół sekundy. Polce nie udało się także uzyskać na tyle wysokiego czasu, który dałby jej awans do finału. Drugi bieg półfinałowy okazał się wolniejszym od pierwszego. Jako "szczęśliwe przegrane" do finału awansowały: Ingvild Flugstag Oestberg i Hanna Kolb.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.