Facebook Google+ Twitter

TdS: Triumf Teichmanna

Niemiec Axel Teichmann wygrał bieg na 20 km stylem klasycznym we włoskim Val di Fiemme, który zaliczany jest do klasyfikacji prestiżowego turnieju Tour de Ski.

Zawodnicy przez większą część dystansu biegli wielką, zwartą grupą. W połowie trasy aż 22 zawodników mieściło się w przedziale czasowym 27.06,3 min. - 27.15,9 min. W tej części dystansu na poszczególnych punktach pomiaru czasu prowadzili:

- Eugeni Dementiev (Rosja) - 1,7 km;
- Tor Arne Hetland (Norwegia) - 3,3 km;
- Lukas Bauer (Czechy), ubiegłoroczny triumfator imprezy - 5 km;
- Jean Marc Gaillard (Francja) - 6,6 km;
- Martin Jonsrud Sundby (Norwegia) - 8,3 km;
- Axel Teichmann (Niemcy) - 10 km.

Z czasem grupa zawodników biegnących na czele stawki zmniejszała się, ale nie było pojedynczych ucieczek. Na kolejnych punktach pomiaru czasu prowadzili:

- Eldar Roenning (Norwegia) - 11,75 km;
- Axel Teichmann - 13,3 km;
- Martin Jonsrud Sundby - 15 km;
- Dario Cologna (Szwajcaria) - 16,6 km;
- Martin Jonsrud Sundby - 18,3 km.

Ostatecznie zwyciężył Niemiec Axel Teichmann, który uzyskał czas 55.19,2 min. Drugi na mecie Sami Jauhojaervi z Finlandii stracił do zwycięzcy 0,3 sek. Na najniższym stopniu podium uplasował się Nikolay Chebotko z Kazachstanu (+ 1,3 sek.).

W TdS bierze udział Polak Janusz Krężelok, który dziś zameldował się na mecie na odległym, 46. miejscu.

W zawodach sklasyfikowano 55 zawodników. Biegu nie ukończyli: George Gray (Kanada), Milan Sperl (Czechy), Marcus Hellner (Szwecja) i Tobias Angerer (Niemcy) - triumfator pierwszego cyklu TdS z sezonu 2006/2007.

Liderem turnieju pozostał Szwajcar Dario Cologna.

Jutro finał cyklu Tour de Ski - bieg na 10 km techniką dowolną z handicapem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To zależy...NRK1 potrafi się ciąć.
Jest wiele stron i programów, gdzie możemy oglądać sport. Sam Eurosport ma kanał internetowy;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Transmisje zawodów z cyklu TdS można oglądać na żywo m.in. w Internecie poprzez stronę soccer-live.pl. Polecam telewizję norweską NRK1.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie rewelację jest Chebotko, który zaliczył już drugie podium.
W ogóle strasznie emocjonujące zawody, zarówno pań, jak i mężczyzn;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezwykle emocjonujący bieg, wspaniały finisz Teichmanna. Tour de Ski to strzał w dziesiątkę dla rozwoju biegów narciarskich, które stają się coraz popularniejsze na całym świecie. Szkoda, że większa liczba widzów w Polsce nie może obejrzeć tych emocjonujących zawodów. Szkoda, ze stacja ogólnodostępna nie transmituje biegów z udziałem Justyny Kowalczyk, dzisiaj jej nie poszło, ale każdy w tak męczących zawodach przechodzi kryzys. Prawdziwa próba będzie jutro, gdy ostatnim etapem będzie ta mordercza wspinaczka w Val di Fiemme, może nastąpić przetasowanie w końcowej klasyfikacji. W ubiegłorocznym Tourze Virpi Kuitunen przed ostatnim etapem miał prawie 40 sekund przewagi nad Charlotte Kallą i na ostatnim etapie straciła całą przewagę finiszując 36 sekund za Szwedką. U mężczyzn dominował od początku Lukas Bauer, który wypracował sobie taką przewagę, że nawet nieudane sprinty nie odebrały mu zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. Tym razem zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet zapowiada się pasjonująca walka o końcowy triumf. Ostatni etap zapowiada się niezwykle emocjonująco: już jutro bieg kobiet o 13 i bieg mężczyzn o 15:30, transmisje oczywiście w Eurosporcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.