Facebook Google+ Twitter

TdS. Życiowy sukces Macieja Staręgi

24-latek z Siedlec był trzeci w swoim półfinale i nie awansował do finału sprintu techniką dowolną w szwajcarskim Val Muestair podczas zmagań w ramach III etapu Tour de Ski. Maciej Staręga zajął jednak siódme miejsce - najlepsze w karierze.

Maciej Staręga (POL) / Fot. CephasW szwajcarskim Val Muestair odbył się dziś III etap Tour de Ski (TdS) - sprint techniką dowolną. W rywalizacji mężczyzn bardzo dobrze w nim wypadł nasz reprezentant - Maciej Staręga. 24-latek z Siedlec już w eliminacjach pokazał, że jest w wysokiej dyspozycji - uzyskał dziewiąty rezultat. W ćwierćfinale zachował się jak prawdziwy mistrz. Długo biegł na czwartej, trzeciej pozycji - schowany za plecami najgroźniejszych rywali - aby na finiszu zaatakować i zakwalifikować się do kolejnej rundy z pierwszego miejsca.

W półfinale Maciej Staręga walczył do ostatnich metrów o drugą lokatę, premiowaną awansem do finału, ale ostatecznie linię mety minął trzeci. Dało mu to siódmą lokatę w całej konkurencji - najlepszą w karierze. Dotychczas bowiem najlepszym wynikiem Biało-czerwonego z UKS Rawa Siedlce w historii jego startów w Pucharze Świata (PŚ) w biegach narciarskich była dziewiąta pozycja.

Pozostali reprezentanci Polski odpadli w kwalifikacjach. Maciej Kreczmer był pięćdziesiąty trzeci, Sebastian Gazurek siedemdziesiąty szósty, a Jan Antolec siedemdziesiąty ósmy. Najszybszy w finale sprintu "łyżwą" był Włoch Federico Pellegrino, za którego plecami finiszowali dwaj Norwegowie - Petter Northug (lider klasyfikacji generalnej TdS) i Martin Johnsrud Sundby (lider klasyfikacji generalnej PŚ).

Wyniki III etapu TdS - sprint "łyżwą" (1,4 km):
1. Federico Pellegrino (ITA) 3.13,65 min
2. Petter Northug (NOR) 0,18 s straty
3. Martin Johnsrud Sundby (NOR) 0,19
4. Jewgienij Biełow (RUS) 2,33
5. Ilia Czernousow (RUS) 6,07
6. Calle Halfvarsson (SWE) 15,05
...
7. Maciej Staręga (POL)
8. Simeon Hamilton (GBR)
9. Bernhard Tritscher (AUT)
10. Dusan Kozisek (CZE)
...
53. Maciej Kreczmer (POL)
76. Sebastian Gazurek (POL)
78. Jan Antolec (POL)


Staręga już w eliminacjach pokazał, że jest w wysokiej dyspozycji – uzyskał dziewiąty wynik. W ćwierćfinale zachował się jak prawdziwy rutyniarz. Długo biegł schowany za plecami rywali, by na finiszu zaatakować i awansować z pierwszego miejsca.

W półfinale do ostatnich metrów walczył o drugie miejsce, premiowane awansem, ale ostatecznie był trzeci. Dało mu to siódme miejsce w całych zawodach. Dotychczas najlepszym rezultatem w historii jego startów w PŚ była dziewiąta lokata. Pozostali reprezentanci Polski odpadli w eliminacjach. Maciej Kreczmer był 53., Sebastian Gazurek 76., a Jan Antolec 78.

Rywalizację mężczyzn wygrał Federico Pellegrino. Włoch wyprzedził Norwegów – Pettera Northuga i Martina Johnsruda Sundby'ego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.