Facebook Google+ Twitter

"Team spirit" gotowy do walki

Skład reprezentacji Polski w siatkówce kobiet, który Marco Bonitta wybrał na turniej w Szwajcarskiej miejscowości Montreux został dzisiaj zatwierdzony przez Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej – czytamy na oficjalnej stronie związku

Turniej dobędzie się od 5 do 10 czerwca w Montreux. W większości Europejskich ligach rozgrywki nie zakończyły się lub są w fazie play off. Taka sytuacja jest w między innymi w Polsce i Włoszech. - Nie jest to, zatem, ostateczne zestawienie siatkarek, które będą stanowiły o obliczu reprezentacji Polski w drodze do osiągnięcia ważnych rezultatów w dwóch najbliższych sezonach – tłumaczył na łamach pzps.pl trener kadry.

Włoch, skład wybrał na podstawie własnych obserwacji podczas treningów. Głównym warunkiem dostania się do kadry była wyżej wymieniona dyspozycyjność. - Brałem też pod uwagę motywację, zarówno doświadczonych zawodniczek, dla których międzynarodowe sukcesy nie są nowością, jak i tych, które w ostatnim czasie osiągnęły bardzo wysoką formę – dodał Bonitta.

W kadrze znalazły się również młode siatkarki, które w dotychczasowej karierze nie miały okazji grać na zagranicznych turniejach. - Do współpracy zaprosiłem także kilka młodych i zdolnych, którym dam możliwość wykazania - na międzynarodowej arenie - swojej przydatności w zespole, w dorosłej siatkówce – powiedział Bonitta.

Skład na turniej w Montreux:

Rozgrywające :
Bełcik Izabela
Godos Magdalena
Sadurek Milena
Skorupa Katarzyna

Środkowe :
Bednarek Agnieszka
Dziękiewicz Eleonora
Kuczyńska Dominika
Liktoras Maria
Naczk Monika
Tomsia Berenika

Przyjmujące :
Barańska Anna
Frąckowiak Joanna
Kaczorowska Klaudia
Kuligowska Joanna
Rosner Milena
Staniucha Joanna
Świeniewicz Dorota

Atakujące :
Kosmatka Agnieszka
Podolec Anna

Libero :
Leśniewicz Dominika
Maj Paulina
Zenik Mariola

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.