Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14121 miejsce

Teatr 6. piętro zapowiada spektakl „Wujaszek Wania” Czechowa

W warszawskim Teatrze 6.piętro trwają intensywne przygotowania do pierwszej premiery w sezonie 2015/2016 – „Wujaszka Wani” Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Bubienia. Premiera odbędzie się 21 listopada.

 / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe Teatr 6. piętro w Warszawie prowadzi próby do nowego spektaklu, arcydzieła światowego dramatu – „Wujaszka Wani” Antoniego Czechowa, który rozpocznie sezon 2015/2016. Inscenizacji podjął się uznany reżyser teatralny i operowy, autor cenionych inscenizacji czechowowskich - Andrzej Bubień. W tytułowej roli Iwana Wojnickiego wystąpi Wojciech Malajkat, który reżyseruje właśnie w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu „Plotkę” Francisa Vebera.

Dramat Antoniego Czechowa należy do ścisłego kanonu klasyki teatralnej, pozostaje wciąż jednym  / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe z najbardziej cenionych i najczęściej wystawianych utworów w dorobku Czechowa. Uznaje się, że dzięki geniuszowi stylu i ponadczasowości zawartych w dramacie refleksji, „Wujaszek Wania” stanowi pozycję obowiązkową dla każdego miłośnika teatru.

 / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe Antoni Czechow - „twórca realizmu spraw najprostszych” przedstawia w swym sławnym dramacie jednostajne życie w prowincjonalnym majątku, zaburzone na skutek przyjazdu profesora Sieriebriakowa oraz jego młodej, pięknej żony. Pod wpływem tego zdarzenia rozpoczyna się subtelna gra prawdy i fałszu, podszyta typowymi dla Czechowa namiętnościami: pożądaniem, nadzieją, bólem niespełnienia, a nade wszystko – miłością i pragnieniem odmiany losu.

 / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe Krąg postaci dramatu ożywia plejada znakomitych aktorów, od wcielającego się główną rolę Wojciecha Malajkata, przez Annę Dereszowską, Irenę Jun, Dorotę Krempę, Joannę Żółkowską, Piotra Machalicę, Miłogosta Reczka, po kreującego postać przewrotnego Michała Astrowa, przyjaciela głównego bohatera - Michała Żebrowskiego.

 / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe  / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe  / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe  / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe

Tradycyjnie - po czechowowsku, naprzemiennie śmieszna i straszna opowieść o zawieszonych w nudzie ludziach jest okazją do przejęcia się losem „człowieka zbędnego”, a także do spojrzenia na nas samych, podlegających codziennym presjom i życiowym dążeniom.

 / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe Przygotowywana przez Andrzeja Bubienia inscenizacja dramatu stanowi powrót artysty do rosyjskiego dramatopisarza. Po latach pracy na europejskich scenach dramatycznych i operowych (za które zbierał liczne nagrody i wyróżnienia, na czele z nominacją do rosyjskiej Złotej Maski) reżyser zapragnął w dramacie autora „Wujaszka Wani” odkryć nowe inspiracje, by przekonać o tym, że przenikliwość spojrzenia Czechowa nie straciła nic ze swojej aktualności.

Teatr 6.piętro w Warszawie zaprasza w listopadzie br., aby temu spojrzeniu poddać własny codzienny trud oraz towarzyszące  / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe  / Fot. Magda Pawluczuk/materiały prasowe mu emocje.

Premiera: 21 listopada 2015
Reżyseria: Andrzej Bubień
Scenografia i kostiumy: Anita Bojarska
Muzyka: Piotr Salaber

Obsada:

Wujaszek: Wojciech Malajkat
Sieriebriakow: Piotr Machalica
Matka: Joanna Żółkowska
Sonia: Dorota Krempa
Helena: Anna Dereszowska
Astrow: Michał Żebrowski
Tieliegin: Miłogost Reczek
Niania: Irena Jun

 / Fot. baner

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Okazuje się, że "Plotka" w reżyserii Wojciecha Malajkata zdobyła dużą widownię w Elblągu! Wszystkie bilety wykupione. Zapewne podobny los spotka "Wujaszka Wanię".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisałem pracę magisterską z "Wujaszka Wani".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.