Facebook Google+ Twitter

Teatr AKT zaprasza na premierę przedstawienia „HÔTEL ROYAL”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-23 15:04

Przedstawienie „HÔTEL ROYAL” to pastisz filmu noir w formie lekkiej komedii sytuacyjnej stylizowanej na czarno-białe filmy lat 20 i 30 tych, w której bohaterowie stanowią zróżnicowaną i charakterystyczną w wyrazie galerię postaci. Premiera 30 listopada o godz. 19.00 w warszawskiej siedzibie Teatru Akt.

 / Fot. mat.prasowePrzedstawienie „HÔTEL ROYAL” to pastisz filmu noir w formie lekkiej komedii sytuacyjnej stylizowanej na czarno-białe filmy lat 20 i 30 tych, w której bohaterowie stanowią zróżnicowaną i charakterystyczną w wyrazie galerię postaci. Spektakl opowiedziany językiem pantomimy, ubarwiony żywiołową ścieżką dźwiękową, zawiera odniesienia do filmu niemego takie jak: charakterystyczna gra aktorska, nagłe zwroty akcji i dynamiczny przebieg.

Istotnymi elementami plastycznymi spektaklu są kostiumy ,scenografia oraz przenikające się wzajemnie z treścią filmową projekcje rysunków, które stanowią dodatkowy walor narracyjny. Pozwoliło to twórcom zastosować niemożliwe w tradycyjnej sztuce teatralnej techniki filmowe jak zbliżenia, bliskie plany aktorskie oraz detale.

Dzięki temu sztuka przybiera kształt żywego komiksu czyli formy audiowizualnej historii rysunkowej, której miejscem jest tytułowy Hotel Royal. Zupełnie przypadkowo spotykają się w nim bohaterowie sztuki i dzięki zawiłej akcji zostają wplątani w intrygę sensacyjną, która prowadzi do zaskakującego finału.

 / Fot. mat.prasoweScenariusz i reżyseria: Piotr Suzin
Rysunki: Rafał Zawistowski
Realizacja materiału filmowego: Piotr Suzin
Produkcja: Marta Suzin, Teatr Akt
Fotosy: Konrad Olech
Muzyka za zbiorów Paris Music

Podziękowania dla Julii Kożuszek, Artura Wąsowskiego oraz Aleksandra
Okorskiego.

Występują Aktorzy Teatru Akt: Agnieszka Musiałowicz, Marta Suzin, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński

Spektakl „Hôtel Royal” powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy i środków własnych Teatru Akt z Warszawy.

Teatr Akt powstał w 1991 roku jako grupa całkowicie niezależnych twórców – zawodowych aktorów pantomimy. Dziś jest
jedną z nielicznych offowych grup teatralnych w Polsce konsekwentnie uprawiających od wielu lat swój autorski teatr. Jednocześnie udowadnia swoimi realizacjami, że teatr niezależny można tworzyć na profesjonalnym poziomie. Spektakle teatru
cieszą się wielkim uznaniem widzów w całej Polsce i za granicą.

Teatr Akt wyrósł z tradycji polskiej szkoły pantomimy ale szybko zaczął wypracowywać
własny język teatralny. Bazą wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku i tańca. Absurdalne poczucie humoru jest niemal znakiem rozpoznawczym spektakli Aktu. Również wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe stały się nieodłączną częścią występów i spektakli. Teatr Akt jest organizatorem i twórcą wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych, parad ulicznych, warsztatów teatralnych, projektów artystycznych, spektakli scenicznych i plenerowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.