Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4857 miejsce

Teatr Bagatela wystawił w Tarnowie spektakl "Prawda"

Tarnowscy widzowie mieli okazję obejrzeć aktorów krakowskiego Teatru Bagatela. W spektaklu pt. "Prawda" wystąpiła między innymi Magdalena Walach.

 / Fot. Maria PiękośKolejnym impresaryjnym wydarzeniem w Teatrze imienia Ludwika Solskiego było przedstawienie "Prawda", prezentowane już wcześniej podczas ostatniego festiwalu komedii teatralnej Talia 2014, jako spektakl konkursowy. Zainteresowanie widzów było tak wielkie, że postanowiono artystów zaprosić do Tarnowa ponownie.

Aktorzy zagrali w sobotę spektakl dwukrotnie. Wielu odbiorców przyciągnęło zapewne nazwisko Magdaleny Walach, grającej w tym czteroosobowym składzie jedną z ról. Aktorka znana jest między innymi z seriali takich jak: "Komisarz Alex" czy "M jak miłość". Na tarnowskiej scenie partnerował jej Marcel Wiercichowski, który skradł serca publiczności świetną, komiczną grą. Wokół jego postaci Michela kręci się cała intryga przedstawienia. / Fot. Maria Piękoś

Spektakl jest humorystycznym spojrzeniem na zdradę małżeńską. Kto z kim, jak nie dać się przyłapać, jak skraść choćby chwilę na potajemnej schadzce to pytania, na które między innymi znajdziemy odpowiedź, wybierając się na komedię "Prawda" autorstwa współczesnego francuskiego pisarza Floriana Zellera.

Oprócz wyżej wymienionych, na scenie pojawili się Karolina Chapko w roli zdradzającej żony oraz Wojciech Leonowicz jako niczego nie świadomy (przynajmniej na początku) mąż. Cała czwórka starała się zgłębić jak wielką wartością jest prawda - jak ważne miejsce w naszym życiu zajmuje.

 / Fot. Maria PiękośSpektakl, grany od premiery w 2011 roku jest więc nie tylko lekką i zabawną humoreską, ale ma też wątek moralizatorski. Czy pointa: "Gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie ostałaby się na ziemi ani jedna para. I w pewnym sensie byłby to koniec cywilizacji" jest prawdziwa?

Tarnowska publiczność ma już na ten temat swoje przemyślenia i ogromną dawkę uśmiechu za sobą. Tym, którzy nie widzieli, nie pozostaje nic innego, jak zagościć w Krakowie, na widowni Teatru Bagatela. Najbliższe przedstawienie już 30 grudnia o godzinie 16:30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marzę o tym, aby zobaczyć spektakle tego i innych krakowskich teatrów. Recenzja bardzo mnie zachęciła! A o Teatrze Bagatela też niejednokrotnie słyszałam, więc na pewno warto poznać go od środka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.