Facebook Google+ Twitter

Teatr bez teatru. Wystawa po plenerze w Teatrze Muzycznym [wideo]

9 października 2010 r. odbył się wernisaż wystawy zdjęć z pleneru zorganizowanego przez Wiadomości24.pl, Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz Teatr Muzyczny w Łodzi.

Anna Korzon - autorka Wiadomości24.pl, organizatorka pleneru. / Fot. Krzysztof OstanówkoPomysłodawczynią pleneru była autorka Anna Korzon, która postanowiła zaprosić fotografów do remontowanej Operetki.

Pierwszy artykuł o plenerze pojawił się w marcu 2010 r.

Spotkaliśmy się w zimny kwietniowy poranek i przez kilka godzin "męczyliśmy" aktorów oraz mury Teatru Muzycznego. Fotografowaliśmy z dołu, z góry, scenę, rusztowania, wchodziliśmy na krzesła, namawialiśmy aktorów aby weszli na krzesła...

Plener był wyjątkowy głównie dlatego, że w tym czasie w operetce trwał remont. Aktorzy w pięknych kostiumach na tle kabli, kurzu, wiader i... rozebranej toalety.

Oto galerie internetowe, które powstały po plenerze:
Plener fotograficzy w Teatrze Muzycznym
Teatr bez teatru. Zdjęcia uczestników pleneru. Cz. 1
Teatr bez teatru. Zdjęcia uczestników pleneru. Cz. 2
Łódzki teatr Muzyczny - fotoplener
Plener fotograficzny w łódzkim Teatrze Muzycznym - dogrywka

Bardzo wzruszające jest, że udało się dzięki państwu zapamiętać te miejsca, których już nie będzie - powiedział podczas otwarcia wernisażu pan Zbigniew Macias - dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego.

Zapraszam do oglądania relacji wideo z otwarcia wystawy.


Wernisaż wystawy odbył się 9 października br. o godz. 17 w Galerii Alliance Française (Manufaktura, wejście od strony ulicy Zachodniej). Zdjęcia można oglądać do końca października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zapomniałem dzisiaj klucza do mieszkania, dlatego musiałem wejść do domu od ogrodu przez balkon na I piętro! Rozumiem więc bardzo dobrze ile musieli wycierpieć aktorzy Teatru będąc fotografowanymi przez dziennikarzy "z dołu i z góry";)) Dobrze znam te cierpienia;)) Zyczę wszystkim aktorom i tancerzom Teatru Muzycznego w Łodzi przestronnego dużego Teatru i mocno kochającej ich publiczności! Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysłów mam jeszcze sporo. Mam nadzieję, że będziemy realizować je razem. :)

Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Ani Korzon świetnego pomysłu, zazdroszczę Autorom, którzy mieli okazję robić zdjęcia tak wspaniale teraz eksponowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.