Facebook Google+ Twitter

Teatr bez teatru. Wystawa po plenerze w Teatrze Muzycznym [wideo]

9 października 2010 r. odbył się wernisaż wystawy zdjęć z pleneru zorganizowanego przez Wiadomości24.pl, Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz Teatr Muzyczny w Łodzi.

Anna Korzon - autorka Wiadomości24.pl, organizatorka pleneru. / Fot. Krzysztof OstanówkoPomysłodawczynią pleneru była autorka Anna Korzon, która postanowiła zaprosić fotografów do remontowanej Operetki.

Pierwszy artykuł o plenerze pojawił się w marcu 2010 r.

Spotkaliśmy się w zimny kwietniowy poranek i przez kilka godzin "męczyliśmy" aktorów oraz mury Teatru Muzycznego. Fotografowaliśmy z dołu, z góry, scenę, rusztowania, wchodziliśmy na krzesła, namawialiśmy aktorów aby weszli na krzesła...

Plener był wyjątkowy głównie dlatego, że w tym czasie w operetce trwał remont. Aktorzy w pięknych kostiumach na tle kabli, kurzu, wiader i... rozebranej toalety.

Oto galerie internetowe, które powstały po plenerze:
Plener fotograficzy w Teatrze Muzycznym
Teatr bez teatru. Zdjęcia uczestników pleneru. Cz. 1
Teatr bez teatru. Zdjęcia uczestników pleneru. Cz. 2
Łódzki teatr Muzyczny - fotoplener
Plener fotograficzny w łódzkim Teatrze Muzycznym - dogrywka

Bardzo wzruszające jest, że udało się dzięki państwu zapamiętać te miejsca, których już nie będzie - powiedział podczas otwarcia wernisażu pan Zbigniew Macias - dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego.

Zapraszam do oglądania relacji wideo z otwarcia wystawy.


Wernisaż wystawy odbył się 9 października br. o godz. 17 w Galerii Alliance Française (Manufaktura, wejście od strony ulicy Zachodniej). Zdjęcia można oglądać do końca października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zapomniałem dzisiaj klucza do mieszkania, dlatego musiałem wejść do domu od ogrodu przez balkon na I piętro! Rozumiem więc bardzo dobrze ile musieli wycierpieć aktorzy Teatru będąc fotografowanymi przez dziennikarzy "z dołu i z góry";)) Dobrze znam te cierpienia;)) Zyczę wszystkim aktorom i tancerzom Teatru Muzycznego w Łodzi przestronnego dużego Teatru i mocno kochającej ich publiczności! Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysłów mam jeszcze sporo. Mam nadzieję, że będziemy realizować je razem. :)

Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Ani Korzon świetnego pomysłu, zazdroszczę Autorom, którzy mieli okazję robić zdjęcia tak wspaniale teraz eksponowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.