Facebook Google+ Twitter

"Teatr cały czas mnie rozwija" - wywiad z Tomaszem Saprykiem

Aktor z ponad dwudziestoletnim stażem i wieloma wyjątkowymi rolami na koncie. Lubi uprawiać jazz w teatrze. Chciałby spróbować swoich sił w reżyserii. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Tomasz Sapryk.

Dwadzieścia cztery lata temu skończył warszawską szkołę teatralną i od tego czasu na brak propozycji narzekać nie może. Zarówno jego filmografia, jak i lista ról teatralnych, które zagrał w swoim życiu są bardzo długie. Jak sam przyznaje, trudno byłoby mu wymienić wszystkie produkcje, w których brał udział ze względu na ich dużą ilość. "Całe szczęście, które mnie spotkało, to możliwość grania zarówno poważnych, jak i komediowych ról" - wyznaje Tomasz Sapryk.

Miejscem, w którym najlepiej się czuje i które daje mu największe możliwości rozwoju, są deski teatralne. Przez wiele lat związany był z warszawskim Teatrem Powszechnym, później z Teatrem Syrena, a obecnie jest aktorem Teatru Narodowego. Już od dziś można go oglądać również na deskach stołecznego Teatru Capitol w sztuce "Tamta pani" autorstwa Mikołaja Lizuta. Jest to komedia opowiadająca o sprawach ostatecznych, której akcja odbywa się w prosektorium, którego progi odwiedzają nietuzinkowe postaci. "Jestem fanem czarnego humoru i lubię grać bardzo serio sceny, które mają rozbawić widza" - przyznaje aktor. "Wbrew pozorom śmierć, to wdzięczny temat do żartów" - dodaje. Oprócz niego na scenie w spektaklu zobaczymy jeszcze m.in. Andżelikę Piechowiak, Bartosza Żukowskiego czy Arkadiusza Janiczka.

W swoim dorobku ma współpracę z takimi reżyserami jak Wojciech Smarzowski, Andrzej Jakimowski czy Marek Koterski. Od dłuższego już czasu jemu również marzy mu się spróbowanie swoich sił po tej drugiej stronie i wyreżyserowanie czarnej komedii na deskach teatralnych. "Już dawno powinienem to zrobić, ale obiecuję, że się za to niebawem zabiorę" - przyznaje Tomasz Sapryk. "Mam nadzieję, że moje doświadczenia zbierane prze lata okażą się przydatne i dobrze poprowadzę aktorów" - dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Tomaszem Saprykiem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A to scenka z Zyzolem http://www.youtube.com/watch?v=hIgvDBK71kY

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.