Facebook Google+ Twitter

Teatr Capitol przygotowuje premierę Lady Fosse 2

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-06 12:12

Po sukcesie "Lady Fosse", teatr Capitol postanowił kontynuować historię opowiedzianą tańcem. Po raz kolejny na scenie warszawskiego teatru Capitol spotykają się wielokrotni mistrzowie Polski i finaliści mistrzostw świata, rywalizujący dotąd ze sobą zarówno na światowych turniejach tańca oraz w programach telewizyjnych. Premiera już 10 lutego 2012 roku. Wiadomości24 patronują spektaklowi.

 / Fot. mat. prasowe Teatru CapitolLady Fosse 2 to dalsza historia kobiety, której losy były kanwą spektaklu Lady Fosse. Tytułowa Fosse, pełna wdzięku i wrodzonej elegancji, ponętna, czasem drapieżna, a czasem romantyczna wyraża w tańcu istotę kobiecej natury.

Miłość i nienawiść mieszają się z sobą w szalonym tańcu. Skrywane pragnienia, ukryte twarze głównej bohaterki odsłaniają się w widowisku tanecznym, na które składają się wspaniałe zbiorowe układy choreograficzne par mistrzowskich i popisy solowe tancerzy.

Ewenementem na skalę światową, jest to, iż po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć razem tancerzy znanych nie tylko z popularnego programu telewizyjnego „Taniec z Gwiazdami”, ale i turniejów tanecznych, na których wielokrotnie wielu z nich zdobyło nagrody.

 / Fot. mat. prasowe Teatru CapitolPo raz kolejny na naszej scenie spotykają się wielokrotni mistrzowie polski i finaliści mistrzostw świata, rywalizujący dotąd ze sobą zarówno na światowych turniejach tańca jak i w programach telewizyjnych.

Elementy choreografii grupowej to swoista antologia tańca, począwszy od tytułowego fosse z lat dwudziestych, poprzez lata pięćdziesiąte, aż do współczesności. Jazz, charleston, rumba, rock & roll, jive, modern jazz, quick step - to tylko niektóre techniki i style taneczne, które wypełnią to niezwykłe widowisko.

W spektaklu występują znani i lubiani tancerze: Rafał Maserak, Łukasz Czarnecki, Tomasz Barański, Marcin Olszewski, Magdalena Soszyńska-Michno, Ewa Szabatin, Anna Bosak, Basia Zielińska.

Reżyseria i choreografia - Paweł Michno
Scenografia - Dorota BanasikDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.