Facebook Google+ Twitter

Teatr Capitol zaprasza na mniejszą scenę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-24 16:20

Warszawski Teatr Capitol nie boi się żadnych wyzwań i otwiera scenę zwaną mniejszą.

 / Fot. materiały prasoweWśród teatrów warszawskich niewiele instytucji może pochwalić się tym, że otwiera nową scenę w okresie kryzysu, kiedy to wszyscy raczej zaciskają pasa i starają się zachować ambicje rozwojowe na lepsze czasy. Warszawski Teatr Capitol nie boi się żadnych wyzwań i otwiera Scenę zwaną Mniejszą. Zaznaczyć należy, że jest to scena Mniejsza, a nie mała. Liczy bowiem 270 miejsc, gdy zaś Duża Scena niewiele więcej, bo 350. Przez jej deski przewinęło się już ponad tysiąc przedstawień z gwiazdorską obsadą: Cezary Żak, Artur Barciś, Hanna Śleszyńska, Tamara Arciuch, Katarzyna Figura, Krzysztof Tyniec, Bartek Kasprzykowski, Piotr Gąsowski, Piotr Polk i wielu, wielu innych mieli okazję podziwiać widzowie Teatru Capitol na jedynej, jak dotąd scenie i widowni zastąpionej w 2008 roku sceny kinowej Kina Capitol Warszawie.

Na Scenę Mniejszą wejście jest od drugiej strony budynku, od ulicy Przechodniej. Od razu rozpoznacie ją Państwo po dwóch czerwonych, wyróżniających się kolumnach przy wejściu. Teatr ma zamiar gościć na niej również znakomitych artystów, co na pierwotnej scenie.

I tak sezon rozpocznie w październiku aż trzema premierami. W tym: „Nas troje” (z Tomaszem Saprykiem w roli głównej)- komedia Marka Koterskiego opowiadająca o kryzysie uczuciowym pary współczesnych polskich inteligentów. Ich wrażliwość została zdominowana życiem bohaterów seriali telewizyjnych i reklam. Każde zbliżenie, próby nawiązania wzajemnego kontaktu realizują się rykoszetem odbite od ekranu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.