Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28442 miejsce

Teatr dla bezdomnych. "Ta cisza to ja"

Wiele razy przechodzisz obok tych ludzi. Śmierdzą, żebrzą, latami nie jedzą ciepłego posiłku, piją. Jest ich tak dużo, że po prostu jesteśmy już znieczuleni na ich cierpienie, alkoholizm, brak domu. Ale przecież to ludzie. Tacy sami jak Ty i ja. To ludzie, którzy zasługują na godność i schronienie, a przede wszystkim na talerz gorącej zupy.

 / Fot. Materiały promocyjneJest takie miejsce w Warszawie, gdzie bezdomni mogą zjeść ciepły posiłek, poczuć bliskość drugiej osoby i doznać choć na chwilę miłości i szacunku, których brak w ich życiu. To jadłodajnia przy ul. Miodowej prowadzona przez Braci Kapucynów, wspierana przez Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio, wolontariuszy i ludzi świadczących wszelką pomoc rzeczowo-materialną.

Codziennie wydawanych jest tu nawet 300 posiłków. Jednak zaplecze kuchenne jest tak małe, że nie jest możliwe, aby móc nakarmić znacznie większą liczbę głodnych ludzi. Dlatego postanowiono rozbudować jadłodajnię oraz utworzyć ośrodek socjoterapeutyczny na terenie klasztoru. Wszystko wiąże się z wysokimi kosztami. Potrzebne jest 4 mln złotych na tę inwestycję. Wierzę, że dzięki dobroczynności ludzi uda się. Musi się udać.

Ta cisza to ja

Zostałam zaproszona na spektakl charytatywny "Ta cisza to ja" Jana Jakuba Należytego, wystawiany na deskach Teatru Kamienica, w wykonaniu Jacka Kawalca. Było to już drugie spotkanie z zaplanowanych cyklicznych charytatywnych wieczorów na rzecz wspomnianej jadłodajni dla bezdomnych. Nie bez przyczyny wydarzenie to miało miejsce w Teatrze
Kamienica. Dyrektor teatru, Emilian Kamiński jest Ambasadorem 2010 Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Bracia Mniejsi Kapucyni wraz z Panem Emilianem i jego teatrem współpracują nad zorganizowaniem pomocy materialnej na rozbudowę tej jadłodajni.

Teatr Kamienica to miejsce historyczne i niezwykłe. Mury tego teatru przeniknięte są wielką tajemnicą. Podłoga na widowni małej sceny Piwnicy Warszawa ma sto jeden lat. Kamienica, w której znajduje się teatr przetrwała okupację i powstanie warszawskie. To tutaj był kanał, którym Irena Sendlerowa ratowała z getta żydowskie dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.