Facebook Google+ Twitter

Teatr Dramatyczny i Teatr na Woli stały się wspólną instytucją

Rada Warszawy w czwartek przyjęła uchwałę w sprawie połączenia Teatru Dramatycznego i Teatru na Woli w jedną instytucję, która będzie nosić nazwę Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. Kierować nią będzie Tadeusz Słobodzianek.

 / Fot. Logo Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka i Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego przestają istnieć jako dwie odrębne jednostki. W czwartek warszawscy radni przyjęli uchwałę, na mocy której obie te instytucje zostają połączone pod nazwą: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. Zarządzać nim będzie Tadeusz Słobodzianek, były kierownik artystyczny Teatru na Woli.

Skąd ta decyzja? Czytamy w uchwale uzasadnienie: "Teatr Dramatyczny miasta stołecznego Warszawy im. Gustawa Holoubka (teatr miejski z największą widownią, zupełnie jednak przez twórców nieuwzględnianą) i Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (teatr bez stałego zespołu aktorskiego, pełniący rolę instytucji repertuarowej i impresaryjnej) połączone w jeden organizm zachowają swój dotychczasowy zakres działalności artystycznej. Zmiana zajdzie jednak poprzez zwiększenie aktywności artystycznej instytucji oraz przez poszerzenie oferty repertuarowej. Możliwe będzie kontynuowanie i rozbudowanie działalności impresaryjnej. Połączenie pozwoli także na utrzymanie otwartości teatru na prace laboratoryjne (prace debiutantów i twórców eksperymentujących), które są obarczone większym ryzykiem artystycznym. Wzrośnie efektywność i potencjał obu teatrów, w tym także efektywność działań promocyjnych i sprzedażowych. Takie rozwiązanie umożliwia przeprowadzenia niezbędnego remontu Dużej Sceny w Teatrze Dramatycznym bez wstrzymywania działalności artystycznej instytucji."

Przyszły dyrektor teatru ma w planach połączenie trzech warszawskich scen, Laboratorium Dramatu, Teatru Na Woli i Teatru Dramatycznego. Obiecał także, że żadnych zwolnień nie będzie.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.11.2012 13:54

"(...) połączone w jeden organizm zachowają swój dotychczasowy zakres działalności artystycznej".

Nie wiem dlaczego, ale zawsze boję się tego typu zapewnień, kiedy dochodzi do fuzji i wszelkich połączeń. Ufam jednak, że w "nowym" TD zobaczę rześkość "starego" TnW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.