Facebook Google+ Twitter

Teatr Dramatyczny zaprasza na "Młodego Stalina". Bilety rozdane

Sztuka Tadeusza Słobodzianka, inspirowana wydarzeniami z życia młodego Stalina, rozgrywa się w ciągu roku w Gruzji, Wiedniu, Krakowie i Londynie, kiedy stara Europa się już skończyła, a nowa jeszcze nie zaczęła. Autor pokazuje zaplecze rewolucji i bohatera, który podporządkowuje sobie rzeczywistość. Podwójny bilet na 19 lutego otrzymuje Paulina Żaglewska.

 / Fot. plakatDla autorów W24 przekazujemy 3 dwuosobowe zaproszenia na spektakl w dniu 19 lutego oraz 3 dwuosobowe zaproszenia na spektakl w dniu 20 lutego.

Na zgłoszenia w komentarzach czekamy do 19 lutego, do godziny 15. Przypominamy, że bilety przyznajemy autorom, którzy mają uzupełniony profil, nie zalegają z żadną recenzją i zadeklarują napisanie recenzji z tego spektaklu.

Młody rewolucjonista, poeta i niedoszły ksiądz w walce o sprawiedliwość sięga po brutalne metody. Wybuchy bomb, brawurowe ucieczki, podróże z fałszywym paszportem znaczą jego drogę. Kiedy idealista zmienia się w politycznego gracza?

Nowa sztuka Tadeusza Słobodzianka, inspirowana wydarzeniami z życia młodego Stalina, rozgrywa się w ciągu roku w Gruzji, Wiedniu, Krakowie i Londynie, kiedy stara Europa się już skończyła, a nowa jeszcze nie zaczęła. Autor pokazuje zaplecze rewolucji i bohatera, który podporządkowuje sobie rzeczywistość. "Historia ludzkości jest pełna dwuznacznych moralnie tyranów-bohaterów, którzy w imię idei podbijali, zdobywali, budowali molochy, które kosztowały życie milionów. Nikim innym nie był przecież Aleksander Wielki, Napoleon, czy Juliusz Cezar. Zło Stalina fascynuje zatem, bo jest wspólnym złem, każdy z nas tak naprawdę naśladuje jego techniki manipulacji i używa ich do własnych celów" - mówi Tadeusz Słobodzianek

Tadeusz Słobodzianek
MŁODY STALIN

Prawdopodobna historia

reżyseria: Ondrej Spišak
OBSADA: Marcin Sztabiński, Halina Skoczyńska, Agnieszka Wosińska, Izabela Dąbrowska, Agnieszka Warchulska, Anna Szymańczyk, Paula Kinaszewska, Anna Markowicz, Krzysztof Dracz, Mariusz Drężek, Janusz R. Nowicki, Michał Czernecki, Krzysztof Ogłoza, Piotr Siwkiewicz, Maciej Wyczański

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chętnie wybiorę się na spektakl 19 lutego. Deklaruję napisanie recenzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.