Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13114 miejsce

Teatr Groteska. Kukułcze jajo, czyli ptasie przygody misia-premiera

Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie przygotował kolejną premierę spektaklu Sceny Dla Dzieci. Tym razem jest to ciepła opowieść o przygodach pewnego misia, który postanawia wysiedzieć znalezione kukułcze jajo.

Teatr Groteska.Kukułcze jajo czyli ptasie przygody misia-premiera / Fot. Sławomir OstrowskiSpektakl w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego powstał z inspiracji utworem dramaturgii dziecięcej "Tymoteusz wśród ptaków" Jana Wilkowskiego.
Miś, wysiadujący kukułcze jajo, walczy ze stereotypami i uczy tolerancji oraz zrozumienia. Jak to zwykle w bajkach bywa, tam gdzie dobro, tam również musi czaić się i zło. W tej roli dzieci spotkają lisa. W lesie oprócz lisa i niedźwiadka, dzieci spotkają kolorowe ptaki oraz tatę misia. Czy lis zdobędzie upragnione jajko, czy może małemu misiowi uda się je wysiedzieć - tego dzieci będą mogły dowiedzieć się już w niedzielę 10 czerwca, kiedy to odbędzie się premiera tego spektaklu.

O tym, że spektakle dla dzieci są mocną stroną Teatru Groteska najlepiej świadczy fakt, że 30 listopada 2011 roku na scenie teatru Groteska jego dyrektor Adolf Weltschek został pasowany na Kawalera Orderu Uśmiechu. Najbardziej zaszczytne wyróżnienie, jakie dorosłym przyznają dzieci.

"Kukułcze jajo, czyli ptasie przygody misia", to mądra i pełna humoru opowieść o tym, że warto pomagać słabszym, bez względu na to, czy ktoś nas wyśmieje oraz pokazuje, że to, co na pierwszy rzut oka może wydawać się śmieszne i głupie, bywa dobre, mądre i bohaterskie.Teatr Groteska.Kukułcze jajo czyli ptasie przygody misia-premiera / Fot. Sławomir Ostrowski

Informacje o spektaklu:

Tytuł: Kukułcze jajo czyli ptasie przygody misia

reżyseria: Grzegorz Kwieciński
scenografia : Przemysław Karwowski
muzyka: Krzysztof Dzierma
choreografia : Marzenna Biesiadecka
inspicjent: Łukasz Rutkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.