Facebook Google+ Twitter

"Teatr hartuje aktora" - wywiad z Otarem Saralidze

Pochodzi z Gruzji. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutował w Teatrze Narodowym, teraz gra w Och-Teatrze i Teatrze Polonia. Znany z małego i dużego ekranu. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Otar Saralidze.

Aktor Otar Saralidze gościł w redakcji W24 / Fot. W24Od kiedy pamięta, chciał grać w filmach i występować przed publicznością. "Nie pamiętam momentu, kiedy narodził się ten pomysł, on po prostu od zawsze mi towarzyszył" - wspomina Otar Saralidze. Dziś nie potrafi wytłumaczyć, co pociągało go w aktorstwie, ale podkreśla, że podskórnie czuł, że powinien iść w tę stronę Jego mama - aktorka, tłumaczyła mu, że to trudny zawód, jednak on się nie zniechęcił i pozostał wierny swoim marzeniom. Postanowił zdawać do Akademii Teatralnej w Warszawie, dostał się i rozpoczął swoją aktorską przygodę na poważnie.

Pierwsze dni spędzone w szkole teatralnej były dla niego szokiem. "Musiałem całkowicie przestawić swoje życie" - przyznaje Otar Saralidze. "Na początku niczego nie rozumiałem, ale podobało mi się to" - dodaje. Z perspektywy czas przyznaje, że cztery lata spędzone na zajęciach w budynku przy ulicy Miodowej w Warszawie bardzo wiele mu dały - zarówno pod kątem pracy nad warsztatem aktorskim, jak i przygotowania do funkcjonowania w tym zawodzie. Oprócz tego, kształcił się również w prestiżowej Akademii Lee Strasberga w Los Angeles.

Gościem W24 w ramach cyklu Debiutował na deskach Teatru Narodowego. "Mimo że grałem tam małą rolę, bardzo cieszę się, że otrzymałem taką możliwość i mogłem skonfrontować się z wielką sceną" - podkreśla aktor. Obecnie gra w stołecznych Och-Teatrze i Teatrze Polonia. Z Krystyną Jandą spotkał się jeszcze w trakcie studiów i już wtedy zrobiła na nim ogromne wrażenie, a obecnie ma okazję grać w sztukach przez nią reżyserowanych.

Widzowie kojarzą go jednak przede wszystkim z ról filmowych i serialowych. Aktor ma na swoim koncie między innymi rolę w komedii "Last minute" czy udział w produkcjach telewizyjnych takich jak "Misja Afganistan" czy "Barwy szczęścia".

Obejrzyj cały wywiad z Otarem Saralidze:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.