Facebook Google+ Twitter

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi w Moskwie

Kamil Maćkowiak, odtwórca tytułowej roli w spektaklu, zaprezentuje się na moskiewskiej scenie, jako jedyny polski akcent, podczas prestiżowego festiwalu Spotkania z Meyerholdem.

Kamil Maćkowiak w spektaklu pt. "Niżyński" / Fot. Ryszard WarcholińskiSpektakle, które zagrane zostaną 8 i 9 listopada w Centrum Meyerholda w Moskwie, odbędą się w ramach programu kulturalnego polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Centrum Meyerholda, działające od 1991 roku, to jedna z najbardziej prestiżowych instytucji artystycznych w stolicy Rosji, która prezentuje najznamienitsze dzieła z całego świata.

"Niżyński" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, to połączenie teatru, tańca oraz projekcji wideo. A wszystko to zostało zrealizowane w perfekcyjny sposób. Scenariusz oparty jest na historii słynnego tancerza i choreografa polskiego pochodzenia, jednego z najwybitniejszych tancerzy baletu XX wieku - Wacława Niżyńskiego.

Spektakl został wielokrotnie nagrodzony zdobywając m.in. I Nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Monocle w St. Petersburgu, Nagrodę THESPIS Media Award na Międzynarodowym Festiwalu w Kilonii czy Złotą Maskę za najlepszą rolę sezonu 2005/2006.

Spektaklom będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna "Tańczyć rzeczy straszne" autorstwa Bartosza Wojciechowskiego. Będzie ona realizowana przez powstałą we wrześniu 2010 roku Fundację Kamila Maćkowiaka, której to statutowym celem jest działalność na rzecz kultury w mieście Łodzi.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla Pana Kamila Maćkowiaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.