Facebook Google+ Twitter

Teatr Kamienica świętuje 4. urodziny

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-03-20 20:44

22 marca o godzinie 12.00 Teatr Kamienica, kierowany przez Emiliana Kamińskiego, a mieszczący się przy Al. Solidarności 93, rozpocznie świętowanie swoich czwartych urodzin.

Teatr Kamienica w Warszawie uppo/Wikipedia/CC 3.0/ / Fot. Hiuppo/Wikipedia/CC 3.0/ Obchody rozpoczną się w samo południe 22 marca od uroczystego odsłonięcia zabytkowego modelu tramwaju typu "K". Będzie on miał symboliczny nr 13, a na tablicach kierunkowych znajdzie się napis Leszno. Bowiem pod takim adresem mieścił się przed wojną Teatr Kamienica.

Budynek na Lesznie początkowo należał do bogatego żydowskiego handlarza skórą, Miszy Roga. Podczas II wojny światowej sąsiadował z gettem. Kamienica w trakcie działań wojennych została poważnie uszkodzona. Po 1945 roku częściowo ją rozebrano.

W 2000 roku Emilian Kamiński zdecydował, że właśnie w tym miejscu stworzy teatr. Wkrótce przeszedł do realizacji swoich planów. 27 marca 2009 roku, podczas Międzynarodowego Dnia Teatru i w setną rocznicę wybudowania kamienicy, odbyło się uroczyste otwarcie Teatru Kamienica.Jednym z ważniejszych punktów w urodzinowym programie będzie z pewnością odsłonięcie kolejnej części makiety przedwojennej Warszawy. To prawdziwa gratka dla lubiących podróże w czasie. Spacer pomiędzy budynkami: Pałacu Saskiego, Teatru Letniego, Domu Mleka w Ogrodzie Saskim, pałacu Leopolda Kronenberga czy zwiedzanie kamienic przy ulicy Królewskiej i Kredytowej będzie niezapomnianym przeżyciem.

Nie zabraknie również kapeli podwórkowej.

Wieczorem będzie można obejrzeć trzy spektakle pochodzące ze stałego repertuaru: "I tak Cię kocham", "W obronie jaskiniowca" oraz "Wiera Gran".


Zobacz "Strofy dla Krzysztofa" w Teatrze Kamienica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak trudny był to start pokazuje filmik. A w niełaskawym dla kultury czasie wytrwać - to duża sprawa! Gratulacje dla dyrekcji i zespołu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Pana Emiliana Kamińskiego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.